Pomarančovo brusnicové scones.

Popis

Nedeľa ráno, kávička v ruke, zapnutá telka a ja sledujem Martu Stewart ako pripravuje scones. Tieto malé a milé koláčiky sa mi v zošite s receptami pripravenými na vyskúšanie už nejakú dobu "povaľujú" a tak ma Marta navnadila a ja som ich "musela" vyskúšať. Po ochutnaní prvého kúska som si povedala jediné: "Prečo som ich neupiekla už skôr?"

Pomarančovo brusnicové scones. - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
12 minút
Celkový čas
22 minút

Ingrediencie

280gramovhladkej múky
1balíkkypriaceho prášku /podľa mňa postačí aj polovička/
40gramovpráškového cukru
1⁄2čajová lyžičkasoli
80gramovnasekaných sušených brusníc
1čajová lyžičkanastrúhanej kôry z pomaranča
70gramovmasla
200millilitrovsmotany na šľahanie

Inštrukcie

Stuhnuté maslo nakrájame na kocky. Do mixéra so sekacími nožmi /alebo hnetacími hákmi/ si dáme múku, kypriaci prášok, soľ, práškový cukor, kôru z pomaranča a maslo nakrájané na kocky a krátko ich spolu zmixujeme, potrebujeme, aby zostali kúsky masla. Pridáme smotanu a brusnice a varechou premiešame, kým sa cesto trochu nespojí, ale stále máme viditeľné kúsky masla v ňom. Preložíme na dosku, pár krát jemne a rýchlo premiesime, rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 3 cm a povykrajujeme kolieska /s priemerom asi 5 cm/. Poukladáme na plech na pečenie a pečieme na 220°C, 12-15 minút.

Poznámky

Po vychladnutí môžeme jesť len tak alebo si ich prekrojíme ich, potrieme maslom alebo džemom a spojíme.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok