Vianočné dvojfarebné sušienky

Popis

Ideálne na vianočné pečenie s deťmi, stačí popustiť uzdu fantázii .... Môžete venovať aj ako darček.

Vianočné dvojfarebné sušienky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
50 minút
Čas varenia / pečenia
9 minút
Celkový čas
59 minút

Ingrediencie

250gramovšpaldovej celozrnej múky (obyč. polohr. múky)
1⁄2čajová lyžičkaprášok do pečiva
120gramovpraskovy cukor
1balíkvanilkový cukor
1kusvajíčko
125gramovmasla
Kakaové cesto
1polievková lyžicaKakao
1čajová lyžičkamlieko

Inštrukcie

Z uvedených ingrediencii vymiesime cesto. Môžeme aj využiť robot s hnetacími metličkami -, Zmiešame múku, prášok do pečiva, práškový cukor (v prípade potreby preosejeme) a vanilkový cukor  a potom primiešame vajíčko, zmäknuté maslo a mlieku. Na záver už len na podložke spojíme polovicu cesta dokopy. Do druhej polovice cesta ešte do misky pridáme kakao, 1 čl mlieka premiešame a potom na podložke spojíme. V prípade potreby podsypeme múkou, alebo pridáme trošku mlieka, ak by bolo cesto veľmi suché. Dáme aspoň na hodinu do chladničky.

Po častiach cesto vaľkáme na hrúbku cca 3 mm, môžme vedľa seba vyvaľkať aj svetlé, aj tmavé a vykrajujeme rôzne tvare, ideálne s vykrajovačkami, čo vykrajujú stred, alebo na dvakrát, podľa toho čo máme k dispozícii. Navzájom odplníme otvory rovnakým tvarom z druhého cesta. Môžeme smelo improvizovať.

Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie pri teplote cca 180°C cca 8 -9 minút, v závislosti od rúry a hrúbky cesta.

Postup: 

Vianočné dvojfarebné sušienky - recept postup 1
Vianočné dvojfarebné sušienky - recept postup 2
Vianočné dvojfarebné sušienky - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (4 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok