Hrachová kaša

Pridal/a M.á.r.i.a

Siahla som po sušenom hrachu a urobila kašu tak, ako ju robila moja mama. Mám k nej rada údené ale aj špekáčik, kúsok klobásky alebo aj vajíčko postačí a výdatný, sýty obed na svete.

Hrachová kaša - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

400gramovhrach suchý
3strúčikycesnak
2kusybobkový list
1plátokmaslo
 trochasoľ
1kuscibuľa
1milligrambravčová masť

Inštrukcie

Suchý žltý hrach si prepláchnem, zalejem dostatočným množstvom vody a nechám do rána postáť. Keď idem variť vodu zlejem a dám čerstvú, pridám bobkový list, očistený cesnak a dám pomaly variť - pomaly preto, že hrach rád uteká z hrnca Chichocem sa.

Pomaly varím za občasného premiešania do rozvarenia, ak chcete jemnú kašu vyberiem bobkový list a rozmixujem ponorným mixérom. Pridám plátok masla, podľa chuti osolím.

Očistenú cibuľu nakrájam na jemné kolieska a restujem na masti do hneda, trochu osolím a okorením. Na tanieri kašu prelejem restovanou cibuľou, pridám na tvrdo uvarené vajíčko, ja som pridala na sucho opečenú bagetu ... dobrú chuť !

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok