Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca

Popis

Ak varíte iba pre jedného, dvoch,  možno tiež poznáte ten problém. Aj by ste si niečo dali, ale stráviť hodinu v kuchyni? A potom ešte tá hromada riadu. Tak to vzdáte skôr, ako sa do niečoho pustíte.

Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

2kusymenší zemiak
300gramovzeleniny
2kusykuracie stehná dolné
2štipkysoľ, vhodné korenie
1polievková lyžicaolej

Inštrukcie

Prípadne pracujete z domu a naozaj nie je čas venovať sa príprave jedla viac, ako je najnutnejšie minimum.

Ideálne sú vtedy jedlá z jedného hrnca. Alebo panvice, či plechu. Rýchlovky, ktoré nepotrebujú veľa času na prípravu, majú veľa variacií a naviac, sú aj chutné.

Najskôr som na panvici piekla iba samostatné zemiaky. Neskôr mi napadlo pridať aj zeleninu a mäso. Teda také, ktorému bude stačiť 25 minút. Voľba padla na spodné kuracie stehná. Samozrejem, je na vás, čo vyskúšate. Kľudne môžete piecť aj len samotnú zeleninu.

Recept je rozpísaný približne na 1 porciu. Množstvá sú naozaj iba orientačné.

Zemiaky očistíme a nakrájame na mesiačiky. Vyberieme zeleninu podľa chuti, vhodná je mrkva, rôzne druhy tekvice, sladký zemiak, karfiol, ružičková kapusta... Očistíme, nakrájame na väčšie kusky. Stehná očistíme a osolíme.

Na pečenie používam hlbšiu panvice, dôležité je, aby sa dala panvica prikryť. Tým sa urýchli príprava.

Rozpálim olej, ktrátko na ňom opečiem stehná. Pridám zemiaky a zeleninu, osolím, posypem vhodným korením (nemusí byť) a dobre premiešam. Prikryjem, stíšim plameň a nechám opekať cca 25 minút. Počas opekania pravidelne asi 4-5 krát panvicu premiešam, aby sa všetko opekalo rovnomerne.

Môžeme podávať s kečupom, tatarkou, kyslou uhorkou ... alebo len tak, so surovou zeleninou.

 

Poznámky

Kto nepotrebuje mäso, môže opekať iba zemiaky so zeleninou. Variant je veľmi veľa, každému podľa jeho chuti.

Postup: 

Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca - recept postup 1
Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca - recept postup 2
Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca - recept postup 3
Mäso, zelenina a príloha z jedného hrnca - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)

Komentáre

Miluji jídlo z jedného hrnce a toto mně vyhovuje pro 2 stravníky. Také je to vhodné do remosky na chatě, žádné špinavé hrnce.  Nebo také se říká CDD=co dům dá,vaříš podle zásob. Áno

Presne tak, varenie v malom a hlavne z toho, čo je doma. Netreba sa otrocky držať receptu, on to vlastne ani nie je recept, skôr taká inšpirácia. Využiť to, čo je doma k dispozícii. Radšej ako hotové jedlo z obchodu so zložením na jednu kancelársku stranu. Teda s množstvom surovín, o ktorých človek ani netuší, čo to je.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok