Quiche so špenátom a rukolou

Popis

Len jedna z mnoho variácií na tradičný francúzky slaný koláč.

Quiche so špenátom a rukolou - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod, 30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

150gramovmúky
4kusyvajcia
75gramovmasla
1čajová lyžičkasoli
1balíklistového špenátu
1balíkrukoly
2strúčikycesnaku
100gramovsyra
250millilitrovsladkej smotany
1štipkačierneho korenia
1polievková lyžicaolivového oleja

Inštrukcie

Cesto: Najskôr si pripravíme cesto z múky, masla, štipky soli a jedného vajíčka. Mieseniu cesta venujeme trošku viac času a po jeho dôkladnom spracovaní ho dáme na hodinku odpočívať do chladničky. Pohodlnejšie kuchárky môžu použiť aj kupované lístkové cesto, ale nie je to celkom to čo tradičný quiche potrebuje. Odpočinuté cesto si vyvaľkáme a rozprestrieme do kruhovej vrubkovanej formy. Môže byť aj menšia forma na tortu. Cesto dáme piecť do rúry na 10 minút pri 220 stupňoch. Plnka: Na olivovom oleji si osmažíme nadrobno pokrájaný cesnak a chvíľočku podusíme špenát s rukolou. Naozaj len kým nám na panvici nezvädne. Podusený špenát s rukolou vyklopíme na predpečené cesto a zalejeme zmesou z 3 vajíčok, smotany a nastrúhaného slanšieho syra. Okoreníme a dáme dopiecť do rúry na ďalších zhruba 15 minút kým sa nám vajíčková zmes nezrazí. Komu vadí horkastá chuť rukoly, kľudne ju z receptu môže vynechať.

Poznámky

Quiche (vyslovuj kiš) sa považuje síce za tradičné francúzke jedlo, ale jeho pôvod je v Nemecku a z nemčiny bol rovnako odvodený aj jeho názov (Kuchen). Má nespočetne veľa variácií a dá sa považovať ako za hlavné jedlo tak aj za prílohu k rôznym polievkam či šalátom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok