nenáročný,rýchly a chutný :-)
Ingrediencie
| Tmavé cesto: | ||
| 300 | gramov | polohrubá múka |
| 150 | gramov | kryštálový cukor |
| 80 | gramov | olej |
| 1 | kus | vajce |
| 1⁄2 | čajová lyžička | škorica |
| 3 | polievkové lyžice | kakao |
| 1 | prášok do pečiva | |
| 250 | millilitrov | mlieko |
| Svetlé cesto: | ||
| 300 | gramov | polohrubá múka |
| 150 | gramov | kryštálový cukor |
| 1 | kus | vajce |
| 1 | balík | vanilkový cukor |
| trocha | citrónová kôra | |
| 80 | gramov | olej |
| 200 | millilitrov | mlieko |
| Ostatné: | ||
| ríbezle | ||
Postup
Všetky suroviny na tmavé cesto zmiešame v jednej miske, ostatné suroviny na biele cesto v druhej miske.
Plech si vymažeme olejom a vysypeme múkou, alebo použijeme papier na pečenie,najskôr vylejeme tmavé cesto, potom opatrne biele cesto rozotrieme a husto posypeme čerstvými ríbezľami.
Pečiem na 150st. Už som ho robila aj v zime a dávala som ríbezle z mrazáku, chlapcom to chutilo, ale mne sa to zdalo mazľavé, nebolo to ono, čerstvé sú naozaj najlepšie.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte
Ďalšie recepty