Bibingka - filipínsky ryžovo kokosový koláčik

Popis

Absolútne skvelý je teplý alebo vlažný k čajíku či kávičke. Vonia vanilkou so stopou kokosu, ktoré tam nechalo mlieko. Je lahodne sladký - nie však presladený. Absolútna topka pre sychravé ráno, či uplakané poobedie.

Bibingka - filipínsky ryžovo kokosový koláčik - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojwww.manilaspoon.com
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

155gramovryžová múka
1⁄2kusprášok do pečiva
1⁄4čajová lyžičkasoli
2kusyvajcia
125gramovkryštálového cukru
200millilitrovkokosového mlieka
14gramovmasla
VANILKA

Inštrukcie

Pôvodne sa tento koláčik má pripravovať v miskách vystlatých banánovými listami. Tie prepožičiavajú sladkastú chuť a typický arómu. Ja som neni Jane z Tarzana ani nemáme banánovník doma a tak len povzdychnem za najbližším o ktorom viem, že je v Lešnej pri Zlíne v botanickej záhrade a použijem papierové košíčky - alebo silikónové Úsmev.

Rúru predhrejeme na 190 stupňov.

V miske zmiešame ryžovú múku, prášok do pečiva a soľ.

Vajcia vyšľaháme s cukrom a pridáme rozpustené maslo, kokosové mlieko a vanilku. Kokosové mlieko vie trochu potrápiť, ak máte takú verziu ako ja, kde bol tuk usadený. Malé kúsky v ceste nevadia. Počas pečenia sa vytvorila veľmi zaujímavá štruktúra - aspoň si myslím, že vďaka tomu. Sypkú zmes zľahka vmiešame.

Rozdelíme do 12tich košíčkov a dáme piecť na 18-23 minút. Skúška špáratkom potrebná.

Poznámky

Skúsila by som to maslo nahradiť aj niečím nemliekovým. Podľa mňa by vznikol zaujímavý koláčik pre nemliečnu a bezlepkovú diétu.

Dobrú chuť.

Postup: 

Bibingka - filipínsky ryžovo kokosový koláčik - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok