reklama

My, skoro dokonalé

Sme nielen mamy, manželky, milenky, kuchárky, upratovačky ... , ale aj ženy so svojim snami a túžbami.

Čo s čím všetkým súvisí

31. 10. 2025 - 11:54, od balalajka

Posťažovala sa mi nedávno mama. RIeši už aj vzhľadom k veku viaceré zdravotné perličky. Jednou z nich je koleno a druhou závrate. Že sa spýtala doktorky, či si nemyslí, že to môže spolu súvisieť. A odpoveď bola dosť radikálna - pani doktorka si to nemyslí.

Mne sa premietol celý môj posledný 5 ročný život a všetky poznatky z medicíny a životného štýlu priamo pred očami a vravím, že pani doktorka zmiatla zo stola celú Tradičnú čínsku medicínu a aj prístupy východných krajín jednou vetou.


reklama

Korzet

20. 10. 2025 - 11:12, od balalajka

Neni som si úplne istá, či nám prababičky na čele s  Coco Chanel urobili úplne najlepšiu službu.

A možno je to preto, lebo som nikdy kortez nosiť nemusela.

Keď valcuje ego

15. 10. 2025 - 13:07, od balalajka

Človek by si mal uvedomovať, kedy je to on a kedy jeho ego.

Lebo v konečnom dôsledku, keď všetko raz umĺkne, umre aj ego a zostanete len vy.

Mŕtvosť ega je najviac cítiť v tých situáciách na hrane. Vtedy, kedy pochopíte, že nie ej dôležité "ALE JA SOM CHCEL / MAL PRÁVO/ MYSLEL SOM SI". V bežnom živote je to skôr naopak a ego riadi, odkedy otvoríte oči.

Ja. Ja. JA.

Ja nie je zlé. Bez ja by sme asi neprežili.

Ja je často naša osobnosť.

Ale zas pustiť ego k hlavnému slovu, je často na škodu.

Ach tí podvodníci

06. 10. 2025 - 09:01, od balalajka

Denne mi chodia na firemný účet maily, ktoré sa tvária dôveryhodne.

Denne mi zaberie asi 5 sekúnd nazrieť do toho mailu a urobiť DELETE.

Dnes ma však výnimočne jeden pobavil.

Došla mi faktúra do "energetickej spoločnosti".

Tak som sa zamyslela, či mi nejaká vôbec má prísť. No ... nemala. A tak reku počítam, čo zas ako špekulujú.

A v texte stálo:

Splatnosť 12.10.2025 uhraďte 2 dni predom. 😀



Ako mi slúži pamäť?

29. 09. 2025 - 08:07, od balalajka

No môžem nahlas povedať, že to začína po menopauze ísť z kopca.

Najviac ma dojal fakt. že som si nepamätala, že sme boli v Gdansku v nejakom obchodnom dome (kým som pred ním nestála) a môj syn sa na mňa pozeral v štýle ..... asi ako ja na mojich rodičov, keď si NEPAMATALI.

Tak trénujem no. 

Vyžieram orechy - vraj sú dobré na hlavu.

Čítam anglické články, nemecké recepty a celkovo sa snažím tú hlavu trochu rozhodiť zo zaužívaných chodníčkov.

Niekedy úspešne, niekedy menej.

Dobrý deň som robot Berta

18. 09. 2025 - 08:03, od balalajka

Tak Berta to nebola, ale bol to robot.

Ráno som vynechala tretiu kávu, lebo som vedela, že tlak sa mi dvihne iným spôsobom.

Mala som totiž objednať niečo s pomocou AI.

Nuž, nehnevaj sa na mňa milá AI - milujem tvoju pomoc na niektorých miestach, ale keď u mňa nastupujú emócie, bola by som rada, keby uši či oči, ktoré ich zachycujú mali tiež nejakú hormonálnu sústavu.

Trochu mi je ľúto

26. 08. 2025 - 08:29, od balalajka

Trochu mi je ľúto premrhaných chvíľ. Takých, čo som fakt mohla stráviť plnohodnotnejšie.

A hodne mi je ľúto, že som sa mýlila.

Na začiatku prázdnin som plánovala cyklo výlet  do Rakúska. Vrznúť Alpe Adriou zo Salzburgu k moru za 5 dní. Nanešťastie šťastie ma nepustila peňaženka a v podstate už potom ani dovolenka nebola, lebo sa v robote zomlelo všeličo iné a týždeň si vyhradiť by chcelo trochu viac snahy z mojej strany 😆. A mne sa chcelo byť lenivou v tomto smere.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama