reklama

Mäsová nátierka

Pridal/a dasa_ dňa 02. 03. 2012 - 08:55 - Recepty dasa_
obrázok k receptu

reklama

Nátierka pripravená v akcii "Vieme, čo jeme"

Ingrediencie
1 kilogram bravčový bôčik
1 čajová lyžička soľ
1 čajová lyžička grilovacie korenie
1 deciliter voda
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Postup

Mäso umyjeme, pokrájame na kocky a dáme napríklad do misy z jenského skla (alebo inej vhodnej nádoby). Premiešame so soľou, prípadne aj koreníme, podlejeme vodou a prikryjeme vrchnákom.

Dáme do rúry, zapneme na cca 80-100 stupňov a pomaly pečieme 5-6 hodín.

Po vychladnutí môžeme priamo konzumovať, alebo pomelieme na mäsovom mlynčeku a získame jemnú nátierku. Ideálne na chlieb a ku tomu je vhodná nejaká zelenina - cibuľa, paprika, uhorky. Prípadne kvasená zelenina. Alebo klasické kyslé uhorky.

Výnos
4 Porcie
Celkový čas
6 hod
Čas prípravy
6 hod
Čas varenia / pečenia
0 minút

reklama


reklama

Rybička, Pi, 02. 03. 2012 - 11:18

Presne toto som robila minuly vikend bez grilovacieho korenia, pridala som ešte kuracie pečienky,varenu zeleninu z polievky, majoran a saturejku a bolo mnam.

lydusha (bez overenia), Pi, 02. 03. 2012 - 18:44

Bocik pecieme 5-6 hodin? Preco ho tak dlho treba susit v rure?

dasa_, Pi, 02. 03. 2012 - 20:12

lebo sa pečie na 80-100 stupňov a je podliate vodou. Skús niekedy piecť mäso na nižšom stupni, dlhšie a zakryté.
absolútne to nie je suché, skôr jemné a šťavnaté. Vyskúšaj Úsmev

lydusha (bez overenia), Pi, 02. 03. 2012 - 20:26

Skusim, no 6 hodin mi pride strasne dlho. Teraz peciem asi hodinu a pol a uz tu vyvana na cely panelak. A kukam, ze uz je. Tak idem na to...snad ostane aj na pomazanku :-p

dasa_, Pi, 02. 03. 2012 - 20:33

som našla takéto
"Vaření při nízké teplotě (pomalé vaření) je prastará metoda vaření a my ji známe jako „dušení“. Tato technika kdysi sestávala z rychlého osmahnutí ingrediencí při vysoké teplotě před tím, než byly pomalu připravovány v peci při teplotě nižší než 100 ° C. Příchod plynových sporáků na počátku 20. století však éru pomalého vaření při nízkých teplotách ukončil. V současné době pouze zkušení šéfkuchaři zvolí tuto metodu pro dosažení jedinečných chuťových vlastností. Pomalé vaření při nízké teplotě totiž znamená vyhnout se nebezpečí odpaření nebo převaření: pokrm si udrží všechnu vlhkost, textury jsou zachovány a vůně zvýrazněny.
Pomalé vaření také zabraňuje tomu, aby kolagen, který váže dohromady svalová vlákna, během vaření ztuhnul. Kolagen se při pomalém vaření rozpouští pomaleji, a tím je zajištěna bezkonkurenční vlhkost a měkkost masa. Jen málo spotřebitelů praktikuje pomalé vaření při nízké teplotě, protože je považováno za složité."

je to zo stránky s návodmi aj na "pomalé hrnce" (www.ceskenavody.cz/download.php?id=2435 ) - ale to si predsa kvôli tomu nebudem kupovať :)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama