Stromčeky z lístkového cesta

Pridal/a dasa_

Rýchly dezert vo vianočnom vydaní Úsmev Stačí hotové lístkové cesto, ideálne už vyvaľkané, pasta z pistácii (alebo iných orechov) a efektný dezert je za pár minút na stole. Ideálne raňajky.

Stromčeky z lístkového cesta - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
12 minút
Celkový čas
27 minút

Ingrediencie

2kusylístkové cesto
100gramovpistáciová pasta
1kusžĺtok
  špajdle
Poleva:
1polievková lyžicapráškový cukor
  citrónová šťava

Inštrukcie

Rozbalíme lístkové cesto. Z kraja odrežeme asi 3-4 cm. Z odrezaného cesta môžeme vykrojiť hviezdičky alebo iné drobné ozdoby na stromček. Alebo aj nemusíme a cesto použijeme celé.

Rozbalené cesto rovnomerne pokryjeme pastou z pistáciových orechov. Môžeme pridať aj sekané pistácie. Prikryjeme druhým cestom.

Rozkrájame na pásiky široké cca 2,5 cm. Tie poskladáme do tvaru stromčeka a spevníme špajdlíkom.

Na plechu ich potrieme rozšľahaným žĺtkom a vložíme do rúry vyhriatej na 180 stupňov. Pečieme cca 12 minút, prípadne podľa vašej rúry. Možno bude treba minútu, dve pridať

Preosejeme práškový cukor do misky, pridáme pár kvapiek citrónovej šťavy a dobre rozmiešame do polotekutej konzistencie. Ak treba, pridáme citrón, vždy po kvapkách. Vložíme do vrecka, odstrihneme maličkú špičku a ozdobíme vychladené stromčeky.

Výzdoba stromčekov je už na vlastnej fantázii, hodia sa akékoľvek drobné cukríky, prípadne vykrojené tvary zo zvyškov cesta.

Postup: 

Stromčeky z lístkového cesta - recept postup 1
Stromčeky z lístkového cesta - recept postup 2
Stromčeky z lístkového cesta - recept postup 3
Stromčeky z lístkového cesta - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok