reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

vyživne

07. 05. 2014 - 06:40, od adrian2009

dobry den pán advokát chcel by som sa informovat, nebudem klamat budem k vám uprimny mám spoločne dieta s byvalou druškou samuela ktori má 4 roky no utiekla odomna neviem prečo ani to nebudem rozoberat a sud mi udelil platiti viživne sumu 50 eur na začiatku som bol ako opatrovatel pre starku som mal prijem 126eur a vtedy som bol ešte schopny splácat no potom starká umrela už som nemal ani to tak som nemal s čoho splácat vyživne a ostal som jej dlžni začo ma sud podmienečne odsudil na 8 mesiacou v trvani skušobnu dobu 2 roky, a potom som už platil normálne 2 mesiace po podmienke som platil t

Matka bráni styku s maloletou

06. 05. 2014 - 10:49, od hana712

Dobrý deň, môj priateľ má 4-ročnú dcéru , ktorú nevidel už 1rok. Matka nekomunikuje a zatajuje kde sa vôbec nachádza... Teraz sa jej narodilo ďaľšie dieťa. Maloletú nevídame nikde. Keď náhodou stretneme matku maloletej tak iba bez malej. Matka nereaguje a nekomunikuje ani so sociálnou pracovníčkou, ktorá ju už XY-krát predvolala.Podali sme to aj na súd, že marí súdne rozhodnutie, no vôbec ju to natrápi. Súd dal odpoveď kde ju upovedomil, že má akceptovať súdne rozhodnutie. Chcem sa spýtať čo by sme mohli s tým robiť. Ďakujem za radu

Vie mi sud pomoct?

04. 05. 2014 - 22:00, od madskill77

Dobry den, obraciam sa na Vas so svojim problemom, som 2 roky rozvedena a dve malolete deti boli po dohode s exmanzelom zverene do vychovy jemu, ja si ich beravam k sebe kazdy druhy vikend a platim mu na deti vyzivne. Moj problem spociva v tom, ze exmanzel s detmi sa prestahoval na take miesto, kde sirko-daleko nie je ziadny autobusovy spoj a najblizsia autobusova zastavka je vzdialena od neho niekolko stoviek metrov a da sa k nej dostat len po frekventovanej ceste (hlavny tah BB-Brezno), kade si s detmi peso chodit netrufam.


reklama

syn

03. 05. 2014 - 13:02, od daninka886

Dobrý den.Máme rozvedeného syna.Po rozvode prišiel o trvalý pobyt a v občianskom má uvedené len meno mesta.Chcem sa spýtať,ked mu dáme trvalý pobyt na našej adrese ake následky to môže mať?Či by nestačil aj prechodný pobyt?Kedže nemá trvalý pobyt nemôže si vziať pôžičku a ani zmeniť zamestnanie.Zatial je zamestnaný ale jeho zamestnávatel nevie o tom,že nemá trvaly pobyt.Následky myslím ako exzekútor,či nám pôže vziať aj náš majetok keby k tomu prišlo.Ďakujem

Vyživne na 22. syna

01. 05. 2014 - 20:16, od Zuditka1

Dobrý den,chcela by som sa spýtať na výživne na mojho 22r. syna.S, manželom sa chcem rozviesť,nakoľko som už na starobnom dochodku,moj dochodok je 270E.Mojmu synovi sa pracovať nechce,nakoťko si berie požičky z nebankových subiektov.Manžel ma tiež dochodok starobný 530.e možu mi dať platiť výživne na syna, nakoľko bývam v podnájme a platím 12Oe.Ostatné mam na stravu a iné výdavky.Dakujem

Kúpa ojazdeného auta

29. 04. 2014 - 13:01, od anjelikznebicka

Dobrý deň.25.4.2014 som si kúpila v autobazári ojazdené auto, STK a EK bola po mojej kúpe až vykonaná,vraj žiadna vada sa nenašla. Následne som to auto dva dni na to odviezla k mechanikovi,ktorý ma upozornil na nespočetne veľa skrytých vád, s ktorými auto nemalo šancu prejsť na kontrole.V kúpnej zmluve nie je udaná žiadna skrytá vada ani vidiťeľná. Následne som volala späť do autobazáru,kde mi ale povedali,že auto som si už kúpila a priamo predajca auta mi volal s tým,že auto bolo v poriadku a peniaze už má a zložil.

rozvod na dialku

26. 04. 2014 - 19:51, od aantoniaa001

Dobry den, s manzelom sa ideme rozvadzat, nezijeme spolu uz 3 roky, ja zijem v Anglicku a on zije na Slovensku. Mame 5 rocneho syna, ktory zije so mnou. Chcem sa opytat ci rozvod moze byt bez mojej pritomnosti a kedze o rozvod podava on, musim sa nejako sudu pisomne vyjadrit? A mam este jednu otazku, ohladom syna sme mali sud v Anglicku a bol zvereny do mojej starostlivosti. Bude ohladom syna sud aj na Slovensku a mozu rozhodnut inak ak na sudnom pojednavani nebudem? Dakujem velmi pekne Antonia



Nafúkané

26. 04. 2014 - 13:49, od Lucka.p

Dobrý deň
Mám 17 rokov a včera večer som bola v jednom bare. O pol 10 tam prišli mestskí policajti a dali nám všetkým pri stole fúkať. Ja som nafúkala 0.18 a pustili ma domov za to že som sa priznala že som pila, čo som pila a kto mi nalial. Pila som v tom bare. Som študentka na strednej škole v prvom ročníku.

Platba cez banku

26. 04. 2014 - 10:11, od Klaudia17

Prosím vás keď sa kupuje dom, nie cez realitku ide o akt medzi obidvomi súkromnými osobami platba cca 70 000E musí ísť cez banku,alebo?Ďakujem pekne.

Zrušenie BSM

26. 04. 2014 - 07:57, od KatkaPes

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ak súd zruší BSM, či sa to týka aj majetku nadobudnutého pred zrušením BSM alebo iba majetku získaného po vydani rozhodnutia o zrušení BSM? Ďakujem.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama