reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

mzda

14. 05. 2014 - 11:38, od Issabel

Dobrý deň,

u nás v práci sa minulý mesiac zvyšovala minimálna mzda, ale mne ju nezvýšili ako jedinej. Mám kolegov ktorí, majú v pracovnej zmluve napísané pracovné umiestnenie presne ako ja. Jedna osoba tam dokonca nemá ani maturitu a zvýšili jej plat (minimálnu mzdu) ostatní maturitu majú,teda aspoň dúfam. Môžem to brať ako šikanu a dať okamžitú výpoveď?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Odstupné

12. 05. 2014 - 18:36, od mamuliak

Dobry den..chcela by som sa ešte opytat jednu vec...som na materskej dovolenke..ktora mi konci v júli...a stale som zamestnana...ak by som sa po ukonceni MD chcela vratiť naspäť do práce a zamestnavatel ma nevezme....MAM NAROK NA ODSTUPNE???? dakujem


reklama

otazka

12. 05. 2014 - 12:28, od kika3631

dobry den chcela by som sa opitat chcela by som si kupit nabytok od jednej panej ale pravdepodobne je ten nabytok v exekucii. chela by som sa opitat ze ak ho kupim tak ci ho mne nepride zobrat exekutor dakujem

Predaj auta po ukonceni dedičského konania

11. 05. 2014 - 21:28, od qtinka77

Dobrý deň, chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu. Som zákonný zástupca svojej dcérky, ktorej zomrel otec, moj byvaly manzel. Predmetom dedičského konania bol aj osobny automobil, ktorý chceme predat-uz sme na neho uzavreli aj zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. Dedičské konanie je uz pravoplatne uzavreté a ja sa chcem spýtať akym spôsobom mame teraz vykonat predaj-je nutne najskor auto prepisat na mna ako na nového majiteľa alebo je mozne uzavriet kupnu zmluvu aj bez prepisu priamo s novym budúcim majiteľom?
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
Zdravim Vas.
Tina

vyzivne

11. 05. 2014 - 13:25, od zuzu19

Dobry den pan advokat,chcela by som sa spytat na nahradu vyzivneho z rakuska.Otec mojej maloletej dcerky uz rom neplati vyzivne,do centra pre ochranu deti amladeze som poziadala o nahradne vyzivne 24.3.2013 ,do posial sa vsetko vybavovalo kym som konecne dospela k tomu ze na druhy tyzden dostanem nahradne ale len od januara tohoto roku,otec ma posielat 370 eur,mne budu davat len 108 eur,v papieroch je napisane ze som ziadala o tri mesiace naspet,ja som ziadala od datumu sperd roka,preco sa to nemoze vyplatit rok do zadu a preco nie cele ?

Obava

10. 05. 2014 - 01:23, od ceconek

Dobrý deň.Máme 26 ročného syna,ktorý má trvalé bydlisko u nás rodičov,avšak už rok býva v prenajatom byte.(Má tam prechodné bydlisko)Keďže nemá trvalú prácu,narastá jeho dlh voči majiteľom bytu,za mobil atď. Moja otázka znie,môže exekútor siahnuť na náš majetok,aby získal prostriedky pre veriteľov? Za odpoveď vopred ďakujem.



zamestnanie

09. 05. 2014 - 08:49, od mamuliak

Dobry den..chcem sa opytat...v pripade..ze by mi bola uznana platena predlžena materska dovolenka...je možne byt popri nej zamestnaná..a mať dieťa v školke na cely den???dakujem

Použitie peňazí

07. 05. 2014 - 14:57, od slniecko2011

Dobrý deň,moja svokra je zbavená svojprávnosti a jej opatrovníkom je jej syn,teda moj manžel.Je umiestnená v zariadení,má alzheimerovu chorobu.Má určité finančné prostriedky na knižke.Chcem sa opýtať,akým spôsobom je možné finančné prostriedky využiť?Čo konkrétne je možné z tých penazí kúpiť?O výber peňazí manžel požiadal súd,čakáme na vyjadrenie.Ďakujem za odpoveď.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama