Medové rezy

Popis

Výborné, mäkkučké rezySlnko

Medové rezy - recept

Zhrnutie

Porcie
35
Zdrojmoje recepty
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
5 minút
Celkový čas
1 hod, 5 minút

Ingrediencie

80gramovpalmarin (cesto)
160gramovkryštálový cukor
2kusyvajcia
2polievkové lyžicevčelí med
1čajová lyžičkasóda bicarbóna
 trochamleta skorica
250gramovpolohruba muka
250gramovhladká múka extra špeciál
500millilitrovmlieko (plnka)
60gramovzlaty klas
1⁄2polievková lyžicaum
250gramovmaslo
100gramovpraskovy cukor
150gramovtmavá čokoládová poleva (poleva)
50gramovbiela čokoládová poleva

Inštrukcie

Cesto: v kotlíku nad parou miešame do zhustnutia, 15 minút od bodu varu, cukor, palmarín, vajcia, med, sódu bicarbónu, škoricu. Ešte do teplej zmesi pridáme polohrubú múku a zmiesime s hladkou múkou. Cesto rozdelíme na 4 časti a postupne na doske rozvaľkáme a upečieme na plechu s papierom na pečenie. Teplota 180°C asi 5 minút pečieme každý plát. Rozmer plechu 30x40 cm. Necháme vychladnúť. Cesto je tvrdé, ale keď sa natrie plnkou do druhého dňa zmäkne.

Plnka: mlieko uvaríme so zlatým klasom na hustý puding. Necháme vychladnúť. Maslo vyšľaháme a po častiach pridáme vychladnutý puding a um. Plnku si rozdelíme na 3 časti.

Tri pláty natrieme plnkou, tenkou vrstvou natrieme aj vrchný plát. Zaťažíme asi na 2 hodiny, necháme postáť v chlade do druhého dňa. Povrch polejeme rozpustenou čokoládovou polevou. Po zaschnutí ozdobíme bielou čokoládovou polevou. Pokrájame na úhľadné rezy až po zmäknutí na druhý deň. Dobrú chuť!

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok