Domáce sušené paradajky

Pridal/a Aja1

Božsky chutné sušené paradajky, ktoré zvládnete urobiť aj doma.

Domáce sušené paradajky - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
6 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
6 hod

Ingrediencie

5kilogramovparadajka
1polievková lyžicasoľ
  olivový olej
  bobkový list
  cesnak
  chilli paprička
  rozmarín
  tymian
  oregano

Inštrukcie

Ilustračné foto: pixabay.com

Na plátky si nakrájam paradajky. Plech si vysteliem pečiacim papierom, jemne ho posolím a naň poukladám nakrájané rajčinky a tie tiež jemne posolím..

Takýmto spôsobom si pripravím viac plechov ktoré dám do rúry vyhriatej na cca 60-70°C. Medzi jednotlivé plechy si vložím napr.varechy aby bola medzera medzi nimi. Dvierka na rúre nechám kôli odparovaniu pootvorené, napr.vložením varechy alebo utierky.

Rajčinky po vysušení vložím do zaváraninového pohára spolu s ostatnými prísadami a pohár uzavriem a dám do chladničky. Rajčinky sa pomerne rýchlo usušia ak sú asi tak na pol centimetra nakrájané a môžu sa sušiť aj na priamom slnku.

Do pľacu vám dávam po sušenom ovocí čo vám chutilo v Boci aj tento. Dúfam že vám bude rovnako chutiť. Mne usušené rajčinky chutili aj samotné bez oleja,tak som ich radšej rýchlo zaliala olejom,inak by som ich zošrotila samotné. Ja som skombinovala olivový olej so slnečnicovým. A olej z rajčín môžete použiť napr. do šalátov.

Postup: 

Domáce sušené paradajky - recept postup 1
Vaše hodnotenie: Žiadne
4
Priemer: 4 (4 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok