Zelená fazuľka ako prívarok vo fitness verzii

Popis

Klasický prívarok v mierne upravenej verzii pre tých, čo počítajú napríklad kalórie

Rozpis je na dve porcie. Spolu  obsahujú 486 kcal, 19g bielkovín, 43g sacharidov, 24g tuku a 16g vlákniny.

 

Zelená fazuľka ako prívarok vo fitness verzii - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
25 minút

Ingrediencie

250gramovzelená fazuľka
40gramovcelozrnné vločky
50gramovcibuľa
20gramovolej
70gramovskyr
10gramovcitrónová šťava
10gramovnasekaný kôpor

Inštrukcie

Ovsené vločky namočíme do vody, ideálne cez noc.

Fazuľku očistíme a nakrájame na menšie kúsky.

Cibuľu nakrájame na jemné kocky. Orestujeme ju na oleji, pridáme fazuľky a spolu chvíľu opekáme. Podlejeme asi 1 dcl vody a dusíme skoro do mäkka.

Vločky namočené vo vode rozmixujeme čo najjemnejšie. Pridáme ku zmäknutej fazuľke, dolejeme vodu podľa potreby, osolíme  a spolu varíme do zhustnutia cca 5 minút. Po odstavení primiešame skyr, zamiešame citrónovú šťavu a dobre premiešame. Na tanieri jedlo posypeme nakrájaným kôprom.

Poznámky

Podľa rozpisu som pripravila dve porcie. Spolu obsahujú 486 kcal, 19g bielkovín, 43g sacharidov, 24g tuku a 16g vlákniny.

Samozrejme, je možní doplniť bielkovinovú zložku podľa vlastných preferencii - vajíčka, dusené mäso....

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Na tomto recept vidieť, že som úplne mimo, lebo som musela googliť, čo je skyr. Už viem, že je to nejaký islandský  mliečny výrobok podobný jogurtu. Čiže ak nezoženiem skyr, može byť aj jogurt? Alebo je skyr niečo chuťovo špeciálne, čo jogurt nenahradí?

skyr je všade :) aktualne v akcii. Je to taký hodne hustejší jogurt. Trochu iná chuť, ale len trochu. Je to vlastne len mlieko a jogurtová kultúra. Nič naviac, veľa bielkovín, minimum tuku

Ďakujem za edukáciu, zas som múdrejšia.:) 

Skyr má u nás taký boom v obchodných reťazcoch ako svojho času mal grécky jogurt si myslím. Sranda je, že ja nejakých anglických, amerických kuchárskych webových stránkach skyr som nezaregistrovala - zato jogurt gréckeho štýlu je tam FURT. Včul neviem, či sme popredu, či pozadu v týchto kulinárskych trendoch, alebo odkiaľ vietor vanie Veľký úsmev.

odborne sa tomu povie marketing :)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok