Majú čo pozerať aj doma

Myslím, že som o tom už hovorila, sestra mojej mamy sa skoro pred 50 rokmi vydala do Talianska a tak v tejto krajine prežila veľkú časť svojho života. Hlavne vďaka nej som pár miest tejto krásnej krajiny videla aj ja. A čím som staršia, tým mi je jasnejšie, že oveľa viac týchto miest som ešte nevidela.

Volali sme spolu tento týždeň a rozoberali sme situáciu po (alebo medzi) koronou. Žijú v miestach, ktoré boli najviac postihnuté. Konštatovala, že postupne, jak sa situácia uvoľnovala, tak všetci taliani  sa húfne vyrojili k moru. Veľmi rýchlo prišli na to, že nehorázne stúpli ceny. Tak sa obrátili smerom do hôr s prekvapivým konštatovaním. Vraj až teraz zistili, že aj doma v Taliansku majú kam chodiť a čo pozerať a navštevovať. Že nemusia cez dovolenku nutne do zahraničia.

Tak ma teda to jej konštatovanie dobre pobavilo ÚsmevÚsmev Lebo poznám nemálo ľudí od nás, čo si vedia predstaviť nekonečne mnoho dovoleniek práve v Taliansku.

Nuž čo, vzdialenejšie vrcholky hôr sa nám vždy zdajú nejak zelenšie

Komentáre

máš pravdu!

vždy ked niekto príde k nám a má snahu o prechádzku vytiahnem ich len tak kúsok "za humná".neverila by si ale 3z 5tich majú oči navrch hlavy,že kde sa ocitli!že toto ani netušili.Pritom  50rokov žijú v okresnom meste a 15km od mesta je pre nich nový svet!

áno bolo kade-tade po svete a svoj region nepoznajú!a to nevravím a Slovensku..

ani ja som všade nebola..Ale región ten si poznám-viac polné cesty,chodníčky,salaše,zašité zákutia..

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok