V Bardejovských kúpeľoch v čase kovidu

Znovu dozrel čas, dobiť baterky. Posledné obdobie, bolo náročné. Okrem toho všetkého, čo sa deje už cez rok okolo nás..., sa pribalilo aj iné. Za tri mesiace som obehala viac lekárov, ako za 50 rokov. Našťastie okrem boreliózy, pľúcnych chlamýdii , nejakého zvýšeného tuku v krvi, nových potravinových intolerancii a ekzému  ....som zdravá ako repa. Aspoň dúfam. ÚsmevAle potrebovala som oddýchnuť ako soľ.. 

Kúpele aspoň na týždeň sa tvárili dobrou voľbou. Dozrel čas na chvíľu odísť z domu, kde sa mi prelína práca s ostatnými povinnosťami, nemusieť variť a  k tomu nejaké procedúry ... a okrem toho nič.

Našla som tuším najbližšie kúpele v okolí, zbalila so sebou manžela a hurá za dobrodružstvom.Hambím sa Ozaj netuším, prečo som tak dlho odolávala Bardejovským kúpeľom? 

Bardejovské kúpele, pramene

Z detstva mi ostala spomienka, že je to také, ani neviem aké. Ostali mi v spomienkach moderné čítaj socialistické budovy?

Bardejovské kúpele, hotel Alexander

Pri tom opak bol pravdou. Okrem dvoch novších hotelov, kúpeľného domu, zo všadiaľ svietila história

Kúpeľný dom Alžbeta, Bardejovské kúpeleLiečebný dom Alžbeta, kde sa voľakedy liečila aj Sisi, má tu svoju sochu.

Kúpelny dom Astoria, Bardejovské kúpele

a hlavne nádherná príroda, záhrady

Bardejovské kúpele, záhrada pred hotelom Alžbeta

Stromy pred hotelom Astoria v Bardejovských kúpeľoch

lesopark ...

Bardejovské kúpele, lesopark 01

Bardejovske kupele, lesopark 02 Priamo v areály kúpeľov je aj Skanzem slovenskej dedinySkanzem , Bardejovské kúpele a vonkajšie kúpalisko, zašité na konci. V okolí je aj veľa krásnych lesných chodníkov. Musíme sa tam vrátiť ešte raz, lebo k tým sme sa veľmi nedostali. Pomedzi procedúry, ranajky, obedy a večere, toľko luxusu pre mňa až tak veľa času nebolo. Aj horúco bolo miestami. Ale nachodili sme sa dosť, kúpeľný dom bol rýchlou chôdzou od nás 7 minút, občas som aj 4 krát točila. Bolo to zaujímave, keď som zle nastavila budíť a vstala som o 6,48 a procedúru som mala o siedmej. Hambím sa Užili sme si večerné prechádzky, plávanie ... . Všade vládol pokoj, asi aj ľudí bolo pomenej a po iné roky. Čo je dôležité, stihla som aj oddychovať, teda nič nerobiť, či tri knižky prečítať. Hambím sa Neriešila som výlety, múzea, možno inokedy ...

A už len v skratke zopár vychytávok, ktoré ma dostali:

  • automat na kúpeľné oplátky
  • žmýkačka v šatni pri bazéne, tu som si ozaj nevedela vvynachváliť
  • kolonádne koncerty 
  • minerálny kúpeľ
  • a chodník z kruhov pred sochou Sisi, pred hotelom Alžbeta

Určite sa do Bardejovských kúpeľov vrátime, musia mať neopakovateľné čaro aj v jeseni , na jar či v zime a hlavne je tu, kde chodiť za každého počasia. Slnko

PS: Fotky boli robené v jeden daždivý deň, inak bolo na sever Slovenska dosť horúco a to sa aj búrky pravideľne točili.

Komentáre

Aké si si dopriala procedúry? Ja milujem CO2 kúpeľ. Úplne ako v nejakom inom svete sa cítim. Drobné bublinky na koži ako keby ma nadnášali.  A naviac mi to teraz vyhovuje aj povedzme epidemiologicky. Predsa len, každému napúšťajú vlastnú vaňu.

Inak týždenný pobyt je celkom dobrý nápad. To už sa dá trochu zrekreovať.

Vlastne si to tuším nezhrnula, aký mali tie kúpele pre teba efekt?

Žmýkačku v šatni som zažila tuším v dvoch rôznych kúpeľoch.

Procedúry navrhol nejaké lekár. Klasické masáže boli rýchlovky, a elektro tiež, viac pomohli trysky v bazéne. Hambím saHydromasážny kúpeľ bol fajn, to tiež vymieňali vodu, len   predsa je to iné. Ten minerálny kúpeľ bol tiež s tými mini bublinkami, vôbec mi nevadil mierny zápach, farba .... Oddýchla som si, dobre bolo, len doma zas veľa vzrušenia na rôzne témy, to aby som z cviku nevyšľa. Chcelo by to tri týždne, ale to ma nepustia bo, kto by im varil a hlavne histaminovej deve.Hambím sa

možno aspoň na víkend ešte skúsiť cez prázdniny

Vidím to možno na jarné prázdniny o necelý rok ;)

pred kovidom moje  kolegyne vždy našli akési zľavy a chodili pravidelnee 1xdo mesiaca na predlžené víkendy alebo tak piatok už poobede a v nedelu domov do kúpeľov...babská jazda,pár procedúr a boli spokojné..

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok