Jednoduchý makovo-orechový závin

Popis

Urobte si jednoduchý makovo-orechový závin, recept našich starých mám, ktoré ho možno pripravovali v krojoch ;)

Jednoduchý makovo-orechový závin - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod, 40 minút

Ingrediencie

1kilogrampolohrubej múky
 trochasoľ
450gramovcukor
1⁄2kusPalmarínu
vajce
1kusdroždie
800millilitrovmlieko
220gramovmak
250gramovorechov
vanilkové cukre

Inštrukcie

Postup :

  1. Z 1 KL múky, 1 KL cukru, rozdrobeného droždia a vlažného mlieka si urobíme kvások. Zamiešame a necháme nakysnúť na teplom mieste.
  2. Do preosiatej múky pridáme soľ, cukor, vajce a roztopený palmarin, potom pridáme vykysnutý kvások a ostatné (cca 4 dl) vlažné mlieko a vypracujeme cesto, prikryjeme utierkou a necháme znova na teplom mieste nakysnúť.
  3. Medzitým si urobíme najprv makovú plnku : 150 g cukru povaríme s 1,5 dl mliekom, potom pridáme pomletý mak a vanilku. Plnku necháme prejsť varom a odstavíme.
  4.  Orechová plnka : 150 gramov cukru povaríme s 1,5 dl mliekom, potom pridáme pomleté orechy a 1 vanilku. Plnku necháme prejsť varom, odložíme a teplou natierame rozvaľkané cesto.
  5. Keď je cesto vykysnuté, rozdelíme ho na 3 časti, postupne každú na tenko vyvaľkáme a natrieme plnkou. Ja osobne najprv začnem makovou plnkou a potom orechovou (pol na pol).Zavinieme a uložíme na vymastený plech, necháme chvíľu odpočívať nakysnúť. Potom vykysnuté koláče potrieme žĺtkom, do ktorého pridáme lyžičku cukru a vody.. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 °C.
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok