Tvarohový mrežovník s broskyňami

Popis

Chutný tvarohový koláčik s ovocímVyplazený jazyk

Tvarohový mrežovník s broskyňami - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojmoje recepty
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod, 10 minút

Ingrediencie

500gramovpolohrubá múka (cesto)
250gramovmaslo (hera)
2kusyvajce
200gramovpraskovy cukor
1kusprášok do pečiva
750gramovjemný tvaroh(plnka)
2kusyvajce
1kusvanilkový cukor
100gramovpraskovy cukor
2polievkové lyžicezlaty klas
citrónová kôra
broskyne

Inštrukcie

Cesto: z preosiatej múky zmiešanej s práškom do pečiva, vajíčka, cukru, masla izbovej teploty vymiesime cesto. Podľa potreby ešte môžeme pridať múku. Cesto odložíme na 30 minút do chladničky, zabalené v potravinárske fólii.

Plnka: tvaroh môžeme použiť kombináciou s hrudkovitým tvarohom (250 g hrudkovitý a 500 g jemný), pridáme cukor, vanilkový cukor, vidličkou vyšľahané vajíčka, citrónovú kôru podľa chuti, zlatý klas a premiešame.

Cesto vyberieme z chladničky a rozdelíme na 2 časti, jednu väčšiu, druhú menšiu. Na pomúčenej doske väčšiu časť rozvaľkáme a pomocou valčeka prenesieme na vymastený a múkou vysypaný plech, rozmer 30x40 cm s vyššími bokmi. Rozotrieme plnku, posypeme kúskami broskýň, čerstvých alebo z kompótu. Môžeme použiť aj iné ovocie. Menšiu časť rozvaľkáme a radielkom pokrájame na pásiky, ktoré ukladáme na plnku ako mriežku. Upečieme pri teplote 180°C 30-40 minút. 

Po upečení posypeme práškovým cukrom a po vychladnutí pokrájame na rezy.

Dobrú chuť!

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok