reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Manko

07. 11. 2013 - 19:16, od Katarina635241

Dobrý deň,hľadám niekoho kto by mi poradil.

zamietnutie odvolania

06. 11. 2013 - 09:33, od ewka s

Dobrý deň. Moja matka má 79 rokov. V máji tohto roku dostala z mestského úradu rozhodnutie o vyrúbení dane za pozemky, ktoré vlastní. Na MsÚ upozornila pracovníčku, ktorá tieto rozhodnutia vydáva, že niektoré z pozemkov majú v nájme iné daňové subjekty, s ktorými má ona podpísané nájomné zmluvy a tieto subjekty podľa nájomných zmlúv platia dane za tieto pozemky. Takže ide vlastne o dvojité zdanenie, keďže za rovnaké pozemky je vyrúbená daň mojej matke a aj nájomcovi pozemku.

Splnomocnenie

05. 11. 2013 - 12:56, od Timotej

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako mám rozumieť §31 ods.3 Ob.Z. Jedná sa o splnomocnenie pre viac osôb spoločne k vybavovaniu náležitosti k poskytnutiu úveru. V splnomocnení je uvedených 9 konkrétnych osôb ako zamestnancov určitej stavebnej firmy, a ako 10. bod je napísané "ostatní zamestnaci menovanej spoločnosti".Je takéto splnomocnenie platné? Na splnomocnení nie sú podpisy splnomocnencov, že splnomocnenie prijímajú.Čo znamená, že musia konať spoločne?Ďakujem za odpoveď,veľmi mi to pomôže.


reklama

Môžu nás v dedičstve vynechať?

05. 11. 2013 - 08:29, od Branislav13

Vedeli by ste mi poradiť...Moja babka s dedkom kedysi kúpili pozemok, prístupovu cestu k domu, nikdy ju neprepísali na seba....potom zomreli a dedičia deti dali návrh na súd, že nehnutelnosť patrí do dedičstva...Boli 4 deti, ale 2 si to nakoniec rozmysleli, že nebudu sa súdiť 10 rokov, tak radšej si podiel v ceste kúpili.

Ukončenie nájmu bytu dohodou

04. 11. 2013 - 21:12, od Fany1000

Dobrý večer, pred nejakým časom som sa na Vás obrátila s prosbou o radu, ako ukončiť nájom pred uplynutím dohodnutého temínu. S nájomcom sme sa nakoniec dohodli na ukončení nájmu k 31.10.2013. Dohodu mám podpísanú. Chcem sa opýtať, či mi ako prenajímateľovi ešte vyplývajú nejaké povinnosti. Niekde som čítala, že je potrebné zaslať upozornenie o ukončení nájmu a výzvu na vypratanie bytu. Myslím, že to bolo v lehote 5 dní pred termínom, určeným v dohode o ukončení nájmu. Ak je to nutné, ako mám postupovať?

Zápis do rodného listu

03. 11. 2013 - 20:55, od Marian26012011

Dobrý deň s priatelkou som mal pred tromi rokmi dcéru ja som mal len vtedy 17 rokov takže nebola možnosť ma zapísať do RL cez matriku teraz by som chcel byť uvedený v rodnom liste dcéry ako otec ale matka odmieta a chcel by som si brať aj dcéru aspoň raz do týždňa k sebe ako by som mal postupovať kde sa mám obrátiť ? Ďakujem vopred za odpoveď

ako konat?

02. 11. 2013 - 18:05, od jenny_560

dobry den, nikdy som nemala problem so zakonom ani so spravanim, no v poslednej dobe jedna osoba na mna neustale podava rozne falosne trestne oznamenia a spolu s kolegami podavaju proti mne krive vypovede:

-ze som ju napadla-nikdy v zivote ani naznakom, ani ziadnu inu osobu
-ze ju prenasledujem-hoci v danom case som na uplne inom mieste



výživné

02. 11. 2013 - 07:21, od palculienka 77

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať ako mám postupovať ak na bývalého partnera bol podaný návrh za neplatenie výživného a v roku 2010 prokurátor rozhodol že ho odsudzuje na 12 mesiacov odňatia slobody ale dáva mu ešte skúšobnú dobu 36 mesiacov na vyrovnanie zdlžného výživného.Peňiažky do dnešného dňa nezaplatil ani cent z toho tak by ma zaujímalo ako mám dalej postupovať...stáčí ísť z právoplatným rozsudkom na políciu a tam to nahlásiť??? Vopred Vám dakujem za odpoved

zrušenie podmienky

31. 10. 2013 - 23:33, od casiopea72

Dobrý večer,prosím o radu či je možné zrušiť podmienku uloženú súdom ohladom výživného ak dlžník vyplatí celú čiastku dlhu skorej a aký je potom postup.Či treba čakať do dalšieho vyzvania súdu na vypočutie alebo sa môže požiadať súd respektíve prokuratúra o zrušenie podmienky a aké sú možnosti neskôr získania zbrojného preukazu ohladom práce? Ďakujem

vyzivne

30. 10. 2013 - 22:04, od majka159@gmail.com

Dobrý deň, rozviedla som sa pred 11. rokmi súd určil vyzivne vtedy na 3. ročné dieta 1.000Sk, byvaly manzel po vzajomnej dohode by mi mal platit 50eur. K dnesnemu dnu mi je dlzny 300 eur.Už viac krát mi neplatil podala som na neho aj trestne oznamenie, zaplatil a potom opäť mi dlhšiu dobu nezaplatil. Proste posiela mi penieze velmi nepravidelne. Tvrdi ze mu to nevychadza, je zivnostnik a sumu ktoru naozaj zarobi mu asi tažko dokazem. Aj keď viem že si na dome stale niečo preraba a zveladuje. Ja musím platiť hypotéku.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama