reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Rozvod

24. 07. 2013 - 00:34, od emiguz

Dobrý deň,

Chcela by som sa opýtať či využiť rozvodového právnika za stovky Eur alebo jednoducho si podať žiadosť na súd sama.. Známy právnik/z rodiny, mužov brat/ spomínal že je to ťahanie penazí a nič v podstate za vás nevyriešia.

vyzivne a vodicak

21. 07. 2013 - 12:38, od fergino

Dobry den,potreboval som poradit,minuli rok som dlzil na vyzivnom ktory som zaplatil v oktobri minuleho roku a preplatil som vyzivne az do konca roka ninuleho roka,sud ma v oktobri oslobodil od trestu ktory este nebol pravoplatny,problem je v tom,ze ked som zaplatil celu sumu vyzivneho ktory som dlzil minuli rok a zaplatil som v oktobri,prisla mi vzapeti vyzva o odobrati vodicaku od exekutora,tak mi ho zadrzali v oktobri minuleho roku a ani dodnes som ho nedostal spet,kvoli odobratiu vodicaku som stratil dobre zamestnanie a v terajsej zlej dobe to bol moj dalsi chlebycek,bez vodicaku som be


reklama

Kupa motocykla

19. 07. 2013 - 15:23, od adko13

Zdravim potreboval by som pomoct kupil som jazdeny motocykel a predavajuci tam zatajil mnozstvo chyb.. opravil ju tak aby bola funkcna na vyskusanie a nic viac no ja som ju kupil s vedomim ze jej nic nieje, no nemam kupno predajnu zmluvu, mam iba svedka ktori bol somnou motorku kupovat, majitel ma ignoruje nedviha telefon ani nereaguje na sms, a nwm ako postupovat ci podat trestne oznamenie.

zmluva

19. 07. 2013 - 12:38, od started

Dobry den,moja manzelka podpisala pred 5rokmi zmluvu o buducej zmluve na pripojenie a odber pitnej vody od Vychodoslovenskej vodarenskej spolocnosti,teraz ma vyzvali,aby som sa do 3 mesiacov napojil na ich vodovod,inak ma daju na sud a bude ma to stat viac.Mna zaujima,ci zmluva o buducej zmluve ma taku istu pravnu ucinnost ako zmluva samotna,taktiez je tu druha vec,ze oni vyzyvaju mna,aj ked zmluvu o buducej zmluve podpisala manzelka v svojom mene,lebo ja som vtedy pracoval v Anglicku.Nie je to vyhrazanie?Za odpoved vopred dakujem

výživné,väzenie

19. 07. 2013 - 00:42, od mama2829

Dobrý deň pán advokát.Prosím mám veľa otázok a prosbu.Môj manžel sa dostal do väzenia za neplatenie výživného(mal by mat neman.dieťa).Stalo sa to ešte pred naším zoznámením a svadbou.Teda moje otázky sú:Manžel si neni istý či je dieťa jeho,bohužial sparvil chybu bo na sude povedal že matke dieťaťa verí ked tvrdí že on je otec,netrval na testochSmútok.Matka dieťaťa sa ho vzdala a mala ju v opatere babka(matka matky dieťaťa),tohto roku zomrela,ešte ked žila tak žiadal babku aby sa dali spravit testy ona ne



výživné a väzenie

19. 07. 2013 - 00:41, od mama2829

Dobrý deň pán advokát.Prosím mám veľa otázok a prosbu.Môj manžel sa dostal do väzenia za neplatenie výživného(mal by mat neman.dieťa).Stalo sa to ešte pred naším zoznámením a svadbou.Teda moje otázky sú:Manžel si neni istý či je dieťa jeho,bohužial sparvil chybu bo na sude povedal že matke dieťaťa verí ked tvrdí že on je otec,netrval na testochSmútok.Matka dieťaťa sa ho vzdala a mala ju v opatere babka(matka matky dieťaťa),tohto roku zomrela,ešte ked žila tak žiadal babku aby sa dali spravit testy ona ne

Ako postupovať pri agresívnom a vulgarnom urážaní a konaní od nadriadeného.

18. 07. 2013 - 19:32, od palilm333

Chcem sa spýtať, či je možné postupúovať dákym právnym spôsobom proti vystupovaniu a konaniu môjho nadriadeného ( mimochodom jedná sa o starostu obce ).
Ustavyčne denno denne vystupuje agresívne a vulgárne.
Aj na najmenší podnet, ktorý mu nie je po vôli reaguje slovami chodte do pi... a podobne. Toto v 6 člennom pracovnom kolektíve platí na všetkých.

ako postupovat dalej?

18. 07. 2013 - 15:05, od Bibuskaa

Dobry den, chcem sa spýtat ako dalej postupovat...Podala som na exmanzela trestne oznamenie za neplatenie vyzivneho, kde vysetrovatelka vycislila zameskanu sumu 850 eur...Prebehol sud, dostal 18 mesiacov podmienku, ale v rozsudku nie je ani zmienka o nejakom vyplateni, neviem ci je to bezne, alebo nie...Sud vycislil sumu 450 eur, comu nechapem, pretoze to,ze on je evidovany na urade prace mna zaujimat nemusi, pretoze ziadost o znizenie vyzivneho nepodal, tak asi na to mal...Úsmev Chcem sa spytat ktoru sum

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama