reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Právne posúdenie internetovej zmluvy

05. 07. 2013 - 12:16, od SISKIA

Dobrý deň,potrebovala by som súrne radu právnika,jedná sa o mimosúdne vyrovnanie dlhu za neuhradenie platby faktúry za poskytovanie služby internetovej stránky,ktorá sa zaoberá hľadaním práce.Potrebovala by som aby sa mi niekto na to pozrel,hlavne na emaili,ktoré mi daná spoločnosť poslala a teraz ma chcú dať na súd-vymáhať pohľadávku exekučne.Mne sa celá ich postavená zmluva nevidí,nakoľko aj úroky z omeškania sú 0,25% denne,preto by som bola veľmi rada,keby ste sa mi mohol pozrieť na to,a hlavne poradiť ako postupovať,či je nejaká šanca dať túto záležitosť do poriadku bez mojej väčšej ujm


reklama

Súhlas s dovolenkou

02. 07. 2013 - 18:34, od ruslana

Dobry den,chcem sa opytat,sudom mam urcenu striedavu starostlivost o syna,(6 tydnou je u mna,2tyzdne u otca) v case ked ma byt syn so mnou,by som chcela ist na dovolenku s nim do zahranicia (Chorvatsko), som povinna toto ohlasit jeho otcovi a pytat si pisomny suhlas od neho? Dakujem pekne

Otázka

28. 06. 2013 - 17:32, od rado9

Dobrý deň pá Bános som rozvedená a moj syn má 14 rokov a nechce sa stretávať s otcom ako mám postupovať.Bolo táto situácia riešená na úrade sociálnych vecí a rodiny.Viem,že dieť sa može po dovršení 12 rokov rozhodovať samo.Ako mám postupovať,keď syn nechce k otcovi chodiť ako si to možem ošetriť nejakou písomnou formou.Syn ku otcovi chopdil z donutenia a ako dovršil 12 rokov prestal chodit aj mu to sam povedal v podstate su to dva roky co ho nenavstevuje,ale otec by chcel aby k nemu chodil ako mam postupovat prosim Vas aby som nic neporusovala



Práva pacientov (Lieky) .. ako to je??

23. 06. 2013 - 12:53, od Luky111

Dobrý deň pán Bános. Pred pár mesiacmi som bol na psychiatrickom stacionári kde mi predpísali lieky ktoré som užíval istý čas asi okolo 6 týždňov dobrovoľne a bolo mi po nich oveľa horšie tak ako fyzicky aj psychicky. Nevládal som skoro nič mal som problémy doma urobiť dokonca aj maličkosti napr. pozametať a pozmývať nejaké miestnosti v dome. Aj bolesti som mal veľké po nich nemohol som istý čas ani zaspať počas noci. Následkom toho všetkého som mal už aj veľké problémy v rodine ktoré som predtým nikdy nemal a podobne.

prosím o radu pán advokát

20. 06. 2013 - 21:30, od Jana 4444

moji rodičia mi založili knižku v banke na moje meno a šetrili na nu peniaze na pohreb aby som ich mala za čo pochovat ...ale ja som tam uvedena ako druhorada osoba .dnes mi to oznamil pan exekutor že tu knižku dal zablokovat a že mu ju mam okamžite odovzdat ja tu knižku u seba nemam maju ju rodičia a že ked mu ju do určiteho casu nedam tak to bude vymahat od rodičov viete si predtavit asi reakciu mojich rodičou...ja som vydata tak prečo by to mal vymahat od mojich rodičov .ved oni s mojim dlhom nemaju nič spoločne ..otazka mohol exekutor zablokovat vkladnu knižku na ktorej som uvedena ako

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama