Carnuntum - historická rímska štvrť neďaleko Bratislavy

Carnuntum - kúpele Zvýletnieva sa Úsmev Ja viem, ešte to môže trvať dlho. Ale už z každej strany na mňa vykukujú lákadlá.

Milujem Rím. So všetkými jeho pamiatkami. Preto keď som sa prvý krát dopočula o Petronell Carnuntum, oslovilo ma to. Pár kilometrov od Bratislavy sa kedysi dávno nachádzalo rímske vojenské aj civilné mesto. Archeológom sa podarilo malú časť tohto mesta odokryť a zrekonštruovať do pôvodnej podoby. Bola len otázka času, kedy sa tam vyberieme. Odvtedy sme už návštevu zopakovali a veru by som nebola proti, keby sa tam vyberieme znova.

Mohla by som o tom veľa rozprávať. Natrafila som však včera na skvelé video, tak spolu s pár fotografiami z našej prvej návštevy vás chcem nalákať aj na takéto plány. Mmch, mňa osobne najviac nadchlo podlahové vykurovanie a to, že v rámci expozície boli doplnky skutočné, to znamená jablká aj hrozno také, že sa dalo do nich zahryznúť.

Takže pár fotiek a hlavne video. Myslím, že sa naozaj oplatí pozrieť.

Celé  múzeum sa skladá so 4 samostatných častí. Je dobre dostupné a jazykovej bariery sa vôbec nemusíte obávať. Všade sú popisky aj v slovenčine.

Carnuntum 01

Carnuntum 02 Carnuntum Carnuntum 4 Carnuntum 5

Mapa: 

Komentáre

 Áno Vyzerá to veľmi zaujímavo, len škoda, že pre nás z východu je to tak ďaleko. Hambím sa

No to by chcelo naplánovať aspoň dvojdenný výlet.  Možno by sa našlo aj dosť tých rímskych pamiatok. Začiatok rovno v Trenčíne s nápisom na skale, gerulata v Rusovciach, rímsky vojenský tábor v Iži neďaleko Komárna....

 

ešte pridám stránku aj s odkazom na Dunajský limes na Slovensku

 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok