Jeden deň v jednom meste

Riešim dovolenku. Aby to bolo tak dokonale komplikované, mne sa vytrepať niekam len tak na pláž a nohy vyložiť a nechať si práškový cukor ... na palacinky v bufete za ťažké peniaze nechce. Teda iné chcem zažiť, lebo už som si povedala, že z takých dovoleniek som vyrástla.

Ako tu správne Kami poznamenala - potrebujem adrenalín. Veľa adrenalínu.

Padol nápad, že do Talianska so Zet a deckami. To by bola kopa adrenalínu. V prvom rade dať tú cestu sama s deckami a psom a trojnásobným "už tam budemeeeee?" Potom asi celkovo, čo s tou tlupou, lebo so psom predsa len hodne miesta dostanete ban na vstup.

Posledný argulent zaklincoval manžel, keď išiel našej pachtiacej kráske otvoriť garáž, aby sa schladila v nedeľu pri horko ťažko naškriabaných 20tich stupňoch. Nuž ... z nej parťáčka na pláž bude asi ťažko - hlavne, všetky krémy jej voňajú a chce ich zožrať.

Potom padol plán v štýle filmu Bikeri. Niekam tie detiská vytrepať a pomaly sa šinúť domov. Nadšenie ma opustilo na konci našej ulice (cca 100 metrov), keď som išla so starším na takú malú jazdu. A to sa mu chcelo. Mami, moc valíš. A fúka. A bude pršať. A tlačí ma sedanka.

No dobre. Ani to nie.

Teraz mám absolútne skvelý nápad. Precestovať Európu. Som to za slobodna nestihla a vraj všetky mladé ženy majú precestovať Európu. Aspoň tak to bolo v Gilmorkách.

Tak som inšpirovaná. Slobodná nie som, tak Európa stačí aj čiastočne.

A čul - babo raď!

Už som si napísala, že Praha. Tam budú chcieť decká ísť do Aquaparku (však na dovolenke treba aj vodu okúsiť) a ja nejakú históriu.

A čul - kam ďalej. Ako pozerám na net - všade by som chcela ísť, všetko vidieť.

Máte nejaké typy, kde ste boli, či chceli by ste ísť na jeden jediný deň?

Komentáre

Krakov, krásne historické mesto zároveň plné zelene. Mladí si môžu vychutnať plavbu po rieke Visla, možné je prenajať bicykle je tam niekoľko okruhov okolo mesta. No a pre Teba aj história - napr. Rynek hlavný, Wawel, zaujímavá je židovská štvrť

Výborne - presne takto som si to predstavovala.

Ďakujem za tip.

.. a zabudla som cestou naspäť zastaviť sa vo Wieličke, fantastický zážitok myslím že aj pre mladých

Čo to je prosím ťa?

Tam sa nachádza svetoznáma soľná baňa. Dnes je z nej múzeum, je sprístupnených 7 poschodí pod zemou.

Wau! Vďaka za info.

Cesky Krumlov, boli sme minuly rok na jesen. Nadhera....vsetko a plus po ceste domov zamek Hluboka.

Krumlov!

Si mi pripomenula Slunce, seno ... Úsmev. Je tam niečo aj pre pubišov, či vyžívať sa bude len mamička a jasať nad históriou?

Historia so sprievodkynou, ktora sa vola Rose je nezabudnutelna aj pre pubisov :-) Da sa splavovat, su tam rozne muzea, nam sa pacilo 3D muzeum. Mame odtial super fotky...Vylet na Lipno, to je vyhliadka...a aj cyklotrasy http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr319.xml

Ojojooooj - toho je na mesiac, nie že na deň Chichocem sa. Vďaka - niečo vyberieme.

a letecké muzeum Kunovice ste už dali? K tomu Buchlov a Buchlovice? To pomaly aj na tých bicykloch

Toto si viem živo predstaviť v štýle filmu Bikeri - vyviesť sa do Kunovíc a odtiaľ smer hranice cez Buchlov a domov. ÁnoÁnoÁno

Našim sa veľmi rátal autodrom pri Brne, jasné na motokárach či čo to bolo a kus dalej Lednice ... Úsmev , len to asi treba dať v opačnom poradí ...A vo Viedni  som už ozaj dávno nebola, tam je toho na videnie dosť ... , minimalne Prater pre decká by mohol byť lákadlo. 

Tá Viedeň ... mne sa začína črtať docela zaujímavá trasa ÁnoÁnoÁno

beries tipy na celu Europu alebo iba do istej vzdialenosti?

Beriem vsetky tipy. Ked pre nic ine, aspon sa zasnivat.

ok, prekopirujem sem nieco, co som pisala davnejsie ... jedno z toho by som chcela raz vyskusat ja Úsmev

Za mňa osobne na Prahu je jeden deň žalostne málo, myslím že aj v prípade puberťákov.

Mlčím

Spomínané Buchlov-Buchlovice sú super.

Ak berieš aj SK-tipy: boli sme na Gemeri (bývali sme v Gemerskej Hôrke) a tam teda bolo veľa cyklotrás, aj jaskyne, Betliar, Krásna Hôrka je ešte zatvorená Smútok, Muránska planina, neďaleko maďarský národný park.

my z času na čas dávame Prahu na otočku. Ale to vtedy, keď chceme ísť na niečo špeciálne, napríklad sme chceli vidieť muzikál alebo bola v Prahe špeciálna výstava. Aj teraz uvažujeme o niečom podobnom, tuším je výstava Pixar k videniu

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok