Tekvicové špízy

Popis

Iné použitie tekvice hokaido

Tekvicové špízy - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojvidené na internete
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
15 minút

Ingrediencie

1⁄2kustekvica hókaido
2kusyklobása
100gramovšampiňíony
1kuspaprika

Inštrukcie

V tomto prípade som tekvicu ošúpala a nakrájala na kocky, rovnako ako očistenú papriku. Klobásu na hrubšie kolieska. Očistené šampiňóny som rozpolila. Striedavo som napichovala na špajdlíky, pokvapkala olejom a dala do rúry priecť na zhruba 20 minút. Nakoľko klobása je dosť výrazná, tak som špeciálne nekorenina, aj tekvica, aj huby si preberú dosť chuti. Iba na záver som tekvicu jemne dosolila. Kto samozrejme, chce, môže doplniť cibuľku, paradajky, vymeniť klobásu za kuracie mäso, alebo aj bez neho. Len pripomínam, že ak nebude klobása, je vhodné použiť nejaké korenie na zvýraznenie chuti. Podávame so zemiakmi a šalátom, prípadne nejakou studenou omáčkou.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Vyzerá to dobre , vyskúšam Slnko

Aj ja skúsim, hneď ako sa dostanem k nejakej tekvici. Váľam sa od smiechu po podlahe Bo také snáď zvádne aj MM. Úsmev

Asi bude záviesť od správne zvoleného pomeru klobásky a zvyšku Pohoda

Však toto, ale už som mu aj horšie varila Chichocem sa Delí momentálne viac ako som schopná ja. Áno Určite by som tam dala aj cherry pardajky, tie milujum už aj v teplenj úprave.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok