Zebra koláč

Pridal/a Kamila

Recept s fotopostupom na výborný efektný hrnčekový koláčik. Chichocem saHľadala som jednoduchý recept so spoločnou prípravou oboch ciest naraz, trochu si ho prispôsobila ako vždy.

Zebra koláč - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
25 minút
Čas varenia / pečenia
50 minút
Celkový čas
1 hod, 15 minút

Ingrediencie

4kusyvajicka
3⁄4šálkykryštálový cukor
1kusvanilkový cukor
2šálkycelozrná špaldová (alebo klasická polohrubá)
2čajové lyžičkyprášok do pečiva
3⁄4šálkyoleja
250gramovpochutkova smotana
2polievkové lyžicekakao (karob)
3polievkové lyžicemlieka

Inštrukcie

Vajíčka s cukrom vyšľaháme do hustej peny, pomaly k nej prišľaháme olej. Znížime otáčky a na striedačku  pridávame múku zmiešanú s práškom do pečiva a kyslú smotanu. Mne sa cesto zdalo husté tak som pridala ešte cca 50 ml mlieka. Hmotu rozdelíme do dvoch misiek zhruba na polovicu. Do jednej misky si vopred vymiešame kakao s 2-3 PL horuceho mlieka a spojíme s polovicou hmoty

Okrúhlu formu (moja mala priemer 24 cm) vymastíme a vsytelieme papierom na pečenie, robím tak aj na bokoch, lebo v tomto rozmere mám, len starú formu.

Po lyžiciach začneme do stredu formy dávkovať cesto. Striedavo svetlé a tmavé, vždy na to isté miesto, kým neminieme všetku hmotu. Na budúce asi skúsim použiť väčšiu lyžicu, aby pruhy neboli pri krajoch až tak nahusto.

Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote cca 180°C cca 45 - 50 minút, treba otestovať špajdlou. Mne sa zdá, žeby v mojej rúre smelo znieslo pečenie aj 185°C cca 55 minúť.

Postup: 

Zebra koláč - recept postup 1
Zebra koláč - recept postup 2
Zebra koláč - recept postup 3
Zebra koláč - recept postup 4
Zebra koláč - recept postup 5
Zebra koláč - recept postup 6
Zebra koláč - recept postup 7
Zebra koláč - recept postup 8
Vaše hodnotenie: Žiadne
3.76923
Priemer: 3.8 (13 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok