Fazuľová polievka s párkom

Popis

Aj keby som chcela túto polievku nazvať zdravou, párky ju "vylepšia" tak, že ju dokážu zjesť aj odporcovia strukovín.

Fazuľová polievka s párkom - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
2 hod
Celkový čas
2 hod, 15 minút

Ingrediencie

400gramovsuchá biela fazuľa
1kuscibuľa
2polievkové lyžiceolej
1 párky podľa vlastného výberu

Inštrukcie

Umytú fazuľu namočíme do vody aspoň na 3 hodiny. Premyjeme, dáme do hrnca, zalejeme tak, aby bola voda aspon 3-4 cm nad a varíme. Občas premiešame, ak sa voda vyvarí, tak ju znova doplníme.

Varíme do mäkka, cca 1,5 až 2 hodiny. Po dovarení fazuľu osolíme.

Na oleji osmažíme nakrájanú cibuľku. Vlejeme do polievky a všetko spolu rozmixujeme. Môžeme aj prepasírovať cez sitko. Ak je potrebné, doplníme tekutinu po požadovanej hustoty a necháme prevariť. Nakoniec pokrájame párky na kolieska, vložíme do polievky a ešte krátko prevaríme.

Podávame s pečivom ako sýtu polievku, ktorá dokáže nahradiť aj hlavné jedlo.

Ak stravníkom celá fazuľa nevadí, tak pred mixovaním časť fazuľe odoberieme a pridáme až do hotovej polievky. Párky môžeme nahradiť opraženou cibuľkou.

Poznámky

Takouto prípravou fazule, hlavne ak sa pasíruje a šupky sa do polievky nepoužijúm darí znížiť problémy s trávením strukovín na minimum.

Vaše hodnotenie: Žiadne
2
Priemer: 2 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok