Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou

Pridal/a Dzeny

V cestíčku vyprážané rolky plnené zelenou fazuľou, šunkou a syrom sú v našej domácnosti už celé roky absolútnym letným hitom. Bez tohto by sa nám leto nerátalo. 

Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

30kusyzelená fazuľa
10plátkyšunka
10plátkytvrdý syr
4kusyvajce
3polievkové lyžicehladká múka
 trochasoľ
 trochamleté čierne korenie
 trochamlieko
  olej

Inštrukcie

Zelenú fazuľu obvaríme cca 2 min vo vriacej vode a necháme vychladnúť. 

Do každej rolky zabalíme 3 struky, najskôr fazuľu obalíme, syrom, potom šunkou, zapichneme dve špáradlá, aby sa rolka nerozpadla. 

Rolky obalíme v cestíčku, množstvá na cestíčko sú orientačné, ja som mala menšie vajíčka, tak som dala štyri, ak budete mať väčšie, možno budú stačiť tri. Múky dajte na začiatok menej a postupne pridávajte, kým nebude mať cestíčko požadovanú konzistenciu. Ak to s múkou preženiete, pridajte trochu mlieka. Ja som na cestíčko manták, nikdy mi to nevyjde na prvú:)))

Do cestíčka pridajte soľ, korenie, môžete dať aj parmezán alebo bylinky, to sa nedá pokaziť.

Obalené rolky vyprážame na rozpálenom oleji. Netreba dlho, len kým cestíčko zozlatne, vnútri nie je nič, čo by sa malo extra prepiecť, fazuľa je zmäknutá z varenie, syr sa potrebuje len trošku roztopiť a šunka nepotrebuje nič, tá je tam na chuť a na to, aby držala všetko pokope:)

U nás je toto veľký letný hit už celé roky. 

Podávať ich môžete so zemiakmi alebo so šalátom, ja odporúčam šalát, lebo cesta a oleja ja tam už dosť:) Ale čo si budeme nahovárať, aj tak je to najlepšie s varenými zemiakmi a k tomu si prihodím aj majonézu:DDD

Keď to budete servírovať prvýkrát, je dobre špáradlá pred servírovaním vybrať, alebo na to aspoň upozorniť stravníkov. Toto je jediná nevýhoda tohto jedla.

 

Postup: 

Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou - recept postup 1
Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou - recept postup 2
Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou - recept postup 3
Šunkovo-syrové rolky so zelenou fazuľou - recept postup 4
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok