reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Trestne oznamenie

25. 11. 2013 - 17:49, od Henrieta Durikova

Dobry den pan doktor,chcela by som na mojho byvaleno podat trestne oznamenie nakolko mi nezaplatit vyzivne ale problem je v tom ze ako to budu brat ked mi nejaky rok posielal 100€ nakolko ma na rozsudku 33€...budu to povazovat ako dar od neho alebo to bude ako vyzivne navyse?Dakujem za odoved.

Daň z nehnutelnosti

25. 11. 2013 - 17:17, od Klaudia17

Ja a môj manžel sme kúpili nehnutelnosť v roku 2006,máme BSM ako súkromné osoby,tento dom prenajímame.Nemáme tam trvalé bydlisko,keby sme ho predali čo nás čaká,respektíve vzťahuje sa na nás daň z predaja?a aj platba do zdr.poisťovne?Ďakujem pekne za odpoveď.


reklama

vyzivne

23. 11. 2013 - 17:47, od vkravecova

dobry vecer prajem. chcela by som sa opytat ako postupovat pri neplateni vyzivneho. exmanzel mi neplati sudom ucene vyzivne od rozvodu. zapaltil 1 a to hned po rozvode v maji 2012. v janurai 2013 som podala navrh na exekuciu nasledne som ziadala nahradne vyzivne ktore mi ale neuznali pre vysoky prijem kedze pracujem a poberam aj rodicovsky prispevok. nasledne som podala trestne oznamenie ktore stale prebieha. podane bolo v juny a odvtedy policia nevie najst exmanzela aj napriek tomu ze zije na slovensku.pritom s exmanzelom som v kontakte aj som policii poskytla kontakt na neho.

určenie otcovstva

22. 11. 2013 - 19:24, od barbora.s

Dobrý večer, mám 22r. nedávno sa mi narodilo dieťa a som zároveň študentkou denného štúdia. Mám nárok na výživné od "otca" keď ho nemám ani v rodnom liste no mamina si je istá kto ním je? Ako by som to mala riešiť, cez súd alebo inak? Najprv si vyžiadať testy na určenie otcovstva a potom žiadať výživné? A ak by náhodou testy nevyšli bojím sa že finančne by som na to nemala, nie sú na to nejaké úľavy alebo ako to je??? Keďže pán sa od všetkého dištancoval, vtedy mal kontakty na rôznych pozíciách a robili sa testy no vyšli negatívne, mala by som šancu???
ďakujem za odpoveď

zamietnutie odvolania II.

22. 11. 2013 - 13:43, od ewka s

Dobrý deň. Prepáčte, že reagujem až teraz na vašu odpoveď zo 6.11, ale bola som mimo SR. Na základe vašej odpovede som ale nepochopila, aký opravný prostriedok máte na mysli. Môžete mi napísať konkrétne?



vlastníctvo nehnuteľnosti

18. 11. 2013 - 12:18, od marianna.kralova

dobrý deň
rada by som sa s vami poradila - moji rodičia mi darovali počas môjho manželstva byt darovacou zmluvou, ktorého som vlastníčkou iba ja..

Nehnutelnosť naspäť rodičom.

18. 11. 2013 - 11:27, od Tunde1977

Dobrý deň pán Advokát Bános,
Prosila by som o radu. V rodine máme nasledujúci problém: pred asi 5. rokmi moji svokrovci darovali vlastný rodinný dom dcére a vňaťovi. Dar rod. domu je v podiele 50 % pre dcéru a 50% vňaťovi. Lenže teraz prichádza problém - mladý sa rozvádzajú a rodčia chcú späť od vňaťa polovicu domu, ktorú mu darovali darovaciou listinou. Ako majú rodičia postupovať?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama