Dobrý večer, mám 22r. nedávno sa mi narodilo dieťa a som zároveň študentkou denného štúdia. Mám nárok na výživné od "otca" keď ho nemám ani v rodnom liste no mamina si je istá kto ním je? Ako by som to mala riešiť, cez súd alebo inak? Najprv si vyžiadať testy na určenie otcovstva a potom žiadať výživné? A ak by náhodou testy nevyšli bojím sa že finančne by som na to nemala, nie sú na to nejaké úľavy alebo ako to je??? Keďže pán sa od všetkého dištancoval, vtedy mal kontakty na rôznych pozíciách a robili sa testy no vyšli negatívne, mala by som šancu???
ďakujem za odpoveď