Mandľové fitness palacinky s pomarančom a horkou čokoládou

Popis

Tak toto je vážne skvelá kombinácia! Robila som ich dnes na olovrant a môžem povedať, že zasýtili aj potešili. Tieto palacinky obsahujú zdravé tuky z mandlí, vlákninu a pomalé sacharidy z ovsených vločiek a svieže vitamíny z pomaranča ;-)

Mandľové fitness palacinky s pomarančom a horkou čokoládou  - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojhttp://fitnessdesserts.blogspot.sk/
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
15 minút

Ingrediencie

1kusvajce
6polievkové lyžicemandľová múka alebo mleté mandle
4polievkové lyžiceovsená múka alebo jemné ovsené vločk
1⁄2šálkamlieko
1štipkasoľ
1štipkacukor

Inštrukcie

Do misky rozbijeme vajíčko, pridáme mandľovú a ovsenú múku, mlieko, štipku soli a cukru a všetko spolu zmixujeme dohladka. Konzistencia bude redšia ako klasické palacinkové cesto. Preto dáme hmotu do chladničky na takých 10-15 minút. Mandle a ovsené vločky zatiaľ trochu napučia a absorbujú tekutinu, takže keď cesto vyberiete bude hustejšie. Palacinky pripravujeme na teflónovej panvici na miernom ohni. Pred prvou palacinkou dáme na panvicu aj kvapku oleja. Cesto na panvicu rozlejte do takej hrúbky, aby sa Vám palacinky dali pekne otočiť a netrhali sa.

Poznámky

Keď použijete mandľovú a ovsenú múku budú palacinky hladšie a jemnejšie, keď mleté mandle a jemné ovsené vločky, budú hrubšie, ale rovnako vynikajúce. Z tejto dávky pripravíme 4 palacinky. Sú o niečo menšie ako klasické, ale zato výdatnejšie. 1 palacinka obsahuje: 7g tuku, 6g bielkovín a 8g sacharidov. Podávame s nakrájaným pomarančom a rozpustenou horkou čokoládou - obsah kakaa min. 70% samozrejme :-) Dúfam, že sa palacinky podaria a budú chutiť.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (2 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok