Kam cez víkend? Záhrady, parky, balóny ...

Víkend otvorených parkov a záhrad

Víkend 10. – 11. 6. 2017 bude na Slovensku patriť parkom a záhradám i mnohým iným zaujímavým zeleným a historicky hodnotným lokalitám. Pridajte sa aj vy k spoločnej oslave, zameranej na spoznávanie významu a hodnôt parkov a záhrad na Slovensku. Strávte príjemné chvíle v krásnom prostredí.

Park

Do Víkendu otvorených parkov a záhrad sa s prehliadkami a programom zapájajú významné slovenské arboréta ako Lesnícke arborétum Kysihýbeľ v Banskej Štiavnici, Arborétum Mlyňany SAV, Arborétum Borová hora Technickej univerzity vo Zvolene či najvyššie položené arborétum v Strednej Európe – Arborétum v Liptovskom Hrádku.

Zaujímavý program či lektorované prehliadky pre návštevníkov pripravujú aj parky pri mnohých zámkoch, kaštieľoch .... Napr. Zámocký park v Hlohovci, Park pri kaštieli v Tomášove, Budatínsky park v Žiline, Historický park Budimír, Kaštieľ Csákyovcov z Hodkoviec, Park pri hrade a kaštieli v Liptovskom Hrádku ....

V tomto roku budú mať možnosť návštevníci prezrieť si aj viaceré ukážkové prírodné záhrady ... V Bratislave budú sprístupnené aj jedinečné záhrady, ktoré sú pre verejnosť bežne uzavreté.

Čítajte viac na  www.vopz.sk
 

Bratislavské Korunovačné slávnosti

Bratislava

Kde? Bratislava

Kedy? 9. - 17. júna 2017

Aj Bratislava zapojí do osláv 300. výročia narodenia Márie Terézie, jednej z najvýraznejších osobností dejín, ktorá bola korunovaná v Bratislave v roku 1741.

Korunovačnú atmosférumesta si môžete vychutnať počas veľkolepých kultúrnych programov, divadelných predstavení, sakrálnych koncertov, bohoslužieb, dobovej hudobnej produkcie a dobových hier.

Viac o programe

Balónová Fiesta a Gurmám Fest Košice

Balony

Kde? Košice

Kedy? 6. - 10. júna 2017

Rozlietané Košice sú tu znovu.  Ranné lety sa budú realizovať približne o pol siedmej ráno, takže tí, ktorí sú zvedaví na rannú rozlietanú oblohu si musia trochu privstať. Sprievodný program vo folklórnom duchu si bude v piatok od 18:00 na hlavnom námestí pri Auparku.

Čakanie na balóny si môžete spestriť bohatými kulinárskymi zážitkami v Mestkom parku na Košickom Gurmán feste.

Viac o programe

Fujara znej Vlkolincom

Vlkolínec Kde? Vlkolínec

Kedy? 10. júna 2017 od 11.00 hod.

Vlkolínec je podhorská osada v okrese Ružomberok v Žilinskom kraji. Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. Nachádzajú sa tu typické zrubové domy, dedinského stredovekého sídla s drevenou architektúrou horských a podhorských oblastí.  Prehliadku osady vám tentokrát spestrí festival folklórných súborov, bohatý sprievodný program a občerstvenie.

Viac o programe

Dni mesta Prešov

Kde? Prešov

Kedy? 5. - 11. júna 2017

Dni mesta Prešov 2017 sú súčasťou osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove.
Pešia zóna mesta ožije bohatým a zaujímavým kultúrnym programom, remeslami, hrami a zábavou. Na pódiu v centre mesta sa predstaví viacero interprétov, umelcov a hudobníkov,
týždenný program bude situovaný do viacerých častí Hlavnej ulice. Časť interprétov sa predstaví na Prešovskom Amfiteátri.
 
Viac o programe

Tipy na výlety nájdete aj v kategórii Cestomama

Koná sa vo vašom okolí zaujímavá akcia? Pridajte informáciu do komentára. Viac hláv, viac rozumu, viac rozumu, lepší víkendový program:)

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.