Na potulkách Vyšnou Bocou

Moja pamäť deravá si už nespomína, koľké to stretnutie vo Vyšnej Boci sme už absolvovali. Žeby štvrté? Jedno však viem určite, dedinka pod Čertovicou, učupená medzi strmými kopcami Nízkych Tatier, má pre mňa stále neopakovateľné čaro. Veď počas krátkeho víkendového pobytu, som sa na prechádzku do jej uličiek vybrala zo päťkrát. Občas sama, inokedy s dušehojivou spoločnosťou.

S kámoškami z výšky sme dokonca spomínali, na našu úplne prvú návštevu v týchto končinách z pred dvadsiatich štyroch rokov. To sme tu absolvovali krásnu dámsku jazdu. Od dievčat som sa dozvedela, že vo Vyšnej Boci majú aj minerálny prameň s výbornou železitou vodou. Po toľkých rokoch bolo aj načase. ÚsmevLen kúsok za kostolom, kde sa ovečky hrali na kosačky. Hneď vedľa prameňa rekonštruujú starú baňu, aby ju mohli sprístupniť verejnosti ako múzeum. V tejto bani a asi aj v blízkom okolí sa voľakedy ťažilo zlato, meď a striebro.

Vyšná Boca popretkávaná horskými potokmi, pôsobí dojmom, že tu zastal čas. Avšak tradičné drevenice tu striedajú aj opravené či nové domčeky, ktoré krásne ladia s koloritom pôvodnej slovenskej dediny. Domácich obyvateľov tu stretnete pomenej, víkendových asi skôr. V piatok sme ešte na mnohých miestach nachádzali čerstvo napadaný sneh, ktorý v tienistých miestach odolal slniečku, ktoré nás sprevádzalo počas celého víkendu.

Slovami sa len ťažko opisujú moje dojmy. Pozrite si zákutia Vyšnej Boce ako ich na fotkách zachytila Helenka Babinová, na našej podvečernej prechádzke, keď už slniečko hladkalo, len vrcholky okolitých kopcov.

Vyšná Boca 03Vyšná Boca 04Vyšná Boca 06Vyšná Boca 07Vyšná Boca 09Vyšná Boca 10Vyšná Boca 11Vyšná Boca 11

Mapa: 

Komentáre

pekne fotky:) skoda, ze som nemohla ist s vami... bocu sice poznam ako vlastne boty, dokonca som tam bola aj v letnom tabore. na ten si spominam velmi dobre, lebo som tam vracala z marhuloveho dzusu v plechovici:DDDDD ale to mi nijako nepokazilo dojmy:) krasna priroda, malebna dedinka:)

SrdceDÍK za pripomenutie Boce

Krásne zábery, mám krásne spomienky chodievali sme tam s deťmi do školy v prírode a boli to úžasné pobyty, ktoré nám pripravili vždy milí a ochotní ľudia a to nehovorím o prírode, prostredí ÁnoÁnoÁno. Dievčatá verím, že ste nedišli bez okoštovania známej bocanskej koreňoviceVáľam sa od smiechu po podlahe

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok