Výlet na Katarínku a Dobrú vodu

V piatok ráno sme sa vybrali na výlet za Trnavu. Najskôr sme vybehli na Katarínku, potom na hrad Dobrá voda. Odporúčam každému, veľmi pekný, nenáročný výlet, zaujímavé miesta s atmosférou. Katarínka ja zrúcanina Kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej, ktorý patril Františkánskemu rádu. Viac o histórii si môžete prečítať na katarinka.sk 

 

Neďaleko kláštora sa nachádza hájovňa, ktorú dal postaviť v druhej polovici 19. storočia gróf Pálffy.

 

 

 

 

 

 

 

Vedie k nej úzkokoľajná železnica, ktorou sa zvážalo drevo z okolitých lesov do chemickej továrne v Smoleniciach. Viac o trati si môžete prečítať napríklad na rail.sk.

 

 

Cintorín v Dobrej vode, cez ktorý vedie turistický chodník. Na cintoríne sa nachádzajú zvláštne pomníky, typické pre miestnych kamenárov. Majú aj nejaký názov, ktorý som úspešne zabudla:)

Hrob Jána Hollého

 
 

 

Cestou na hrad sa na ľavej strane nachádza v lese starý židovský cintorín. Nad cintorínom sa týči šibeničný vrch. Židovský cintorín je umiestnený mimo dediny, pretože židia  nechceli a ani nemohli byť pochovaní na tradičnom cintoríne. Priam mysteriózne miesto:)


 

Hrad Dobrá voda

 

 

Mapa: 

Komentáre

..ďakujem za vychádzku

Krasny vylet, akcni ste Áno

Krásne fotky, neviem, či si vyberala aby na nich nebol žiadny neporiadok, odpadky, nepokosená tráva... Skrátka, ak si pred fotením neupratovala, prekrásne prostredie.

beba, nevyberala som, naozaj tam bol poriadok:))) Obe zrúcaniny sú v chránenej krajinnej oblasti, asi ľuďom dochádza, že robiť bordel, nie je dobrý nápad. Akurát na hrade bolo jedno vedro plné odpadkov, to som si dovolila neodfotiť:)))

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok