Vianočné medovníčky

Popis

Tradičné, voňavé medovníčky

Vianočné medovníčky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
3 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
3 hod

Ingrediencie

500dekagramyhladkej múky
6polievkové lyžicemed
6kusyvajce
300gramovcukor prášk.
150gramovmaslo
6polievkové lyžicemlieko
 trochacitrónová kôra
 trochaskorica
 štipkasóda bikarbóna
 trochabadián
 trochaklinčeky
 trochaKakao
1kusvajce na potretie

Inštrukcie

V maždiari si najprv rozdrvíme trochu badiánu, škorice, klinčeky a pridáme nastrúhanú citrónovú kôru. Všetko dobre podrvíme a voňavú prísadu do medovníčkov máme hotovú. Cesto nám vznikne zmiešaním hladkej múky, ku ktorej pridáme práškový cukor, všetky vajíčka, mlieko a med. Premiešame a postupne pridáme aj na kúsky nakrájané mäkké maslo. Aby mali medovníky správnu farbu, pridáme podľa potreby kakao a na záver suroviny rozdrvené v maždiari. Cesto rukami dobre spracujeme a najlepšie na noc necháme odpočinúť v miske prikryté potravinovou fóliou.

Potom cesto vyvaľkáme na pomúčenej pracovnej doske, aby sa nám nelepilo a po vykrojení dobre vybralo. Vykrajujeme rôzne vianočné motívy a ukladáme na plech, ktorý sme si ešte vopred vystlali papierom na pečenie. Vkladáme do vyhriatej rúry na 180 stupňov a pečieme podľa druhu rúry a podľa veľkosti perníkov 7 – 12 minút. Ja som piekla v elektrickej rúre stredne veľké perníky tých 12 minút. Po upečení ich hneď potierame rozšľahaným vajíčkom. U nás ich ešte po vychladnutí vymáčame v čokoláde.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok