Do Telgártu na kávu, do Muráňa na buchty...

Určite to poznáte. Zrazu sa okolo vás začnú objavovať nejaké informácie. Najskôr len náznak. Len prvý obrázok alebo odkaz. A potom je to stále častejšie. Fotka ako keby ani nebolo od nás. Nádherná oblúkový železničný viadukt

Tento most je súčasťou železničnej trate Červená Skala - Margecany, konkrétne sa jedná o Telgártsku slučku. Trať sa stavala v pokrízových rokoch 1931-1936. Priniesla nielen pracovné príležitosti, ale aj rozvoj do tejto oblasti Slovenska.

Jedným z našich cieľov teda bolo dať si kávu v novootvorenej kaviarničke štýlovo vybudovanej v starom železničnom vagóne. Predstavovala som si podobne pekné fotky, ako vidím na IG - kávička v ruke,  terasa, v pozadí viadukt. Ale človek mieni a búrka mení ÚsmevÚsmev. Kávička bola, ale ukrývali sme sa dnu, vo vagóne. Ten je zariadený veľmi štýlovo. Na stenách visia dobové fotografie, originálny nábytok. Naviac, vo vnútri vagóna chodí malý vláčik, takže zábavka aj pre deti.  

No a keď sme boli v tomto kraji, spomenula som si na to, že som niekde čítala o legendárnych buchtách z Muráňa. Bolo rozhodnuté, ideme. Nájsť predajňu nebol problém, proste na námestí, pri hlavnej budove. Určite sa nepomýlite, rad čakajúcich na buchty vám napovie.

Ťažké rozhodovanie pri výbere, veľa druhov náplní. Jedna lákavejšia ako druhá. Či maková alebo tvarohová klasika alebo netradičné malinové buchty. Vybrali sme si každý po 2, že vybavíme takto jednoducho obed. No poviem vám, bol problém ÚsmevÚsmev Nikto nezvládol viac ako jednu. Buchty boli ľahučké, vo vnútri riadna nálož plnky. A nakoniec sa im nič nestalo a dojedali sme postupne ďalšie dva dni.

mmch, jasne vidieť, že sa o marketing stará niekto, koho to baví. A vie, čo robí. Aj ten papier, do ktorého vám buchty zabalia majú vlastný ÚsmevÚsmev

Ak sa budete pohybovať v týchto končinách, určite si naplánujte cestu aj sem. Okrem iného vás čaká pekne upravené miesto, nádherná príroda.

 

Mmch, musím priznať, že naše výlety často ovplyvňuje to, čo prečítam alebo vidím napríkld v telke. Minulý rok sme na základe článku išli na zmrzlinu do Šamorína PohodaPohoda. Veru, dobrá bola, chýry neklamali.

Mapa: 

Komentáre

Výlety smer káva a buchty to znie ozaj véééľmi lákavo. ÁnoTlieskamÁno

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok