Dvanásť miest, ktoré sa oplatí na Slovensku navštíviť

Ak chcete niekomu v skratke predstaviť Slovensko, pošlite mu toto video. Autor si dal naozaj záležať.

Áno, nežijeme v dokonalej krajine, vieme, že sú tu aj nie veľmi pekné miesta, že tu máme kadejaké problémy, že na jeden hrad pripadá jedna nelegálna skládka (to je len taký smiešny odhad, môže byť ich viac aj menej, dúfajme, že menej).

Ale stále je tu čo objavovať a mňa stále prekvapuje, koľko toho neviem, kde som ešte nebola, čo som nevedela, nevidela...

Ztých 12 miest vo videsu som nenavštívila len tri. Súľovské skaly, Čičmany a Košice. Košice som síce navštívila viackrát, ale nikdy som si nedala takú tú klasickú turistickú trasu, takže toto cítim ako veľký dlh, ktorý mám voči Košiciam. Faktom je, že vo videu sú fakt tie top lokality, takže aj tie tri nenavštívené beriem ako osobnú hanbu:))))

V hlave si robím zoznam toho, čo som videla, ale je to stále zúfalo málo v porovnaní s tým, čo by som na Slovensku vidieť chcela, a to som vďaka rodičom v detstve a puberte naozaj krížom-krážom precestovala celé Československo. :)

Komentáre

ÁnoTlieskam

s týchto som nebola na Súľovských skalách a na  Devíne

mňa skôr lákajú také "regionálne" zaujímavosti nie také masovky :_)

Dievčatá čo by ste tak odporučili vidieť medzi Žilinou a Luhačovicami, tam sa njbližšie chystáme 

Ja som veľký fanúšik rozhľadní:) Na trase medzi Žilinou a Luhačovicami je Francova Lhota a pri nej drevená rozhľadňa na Čubově kopci. Tak možno tam by ste mohli vyliezť:) Aj teraz si môžem povzdychnúť "tam jsem taky nebyla":)))

drevene rozhladne su moja srdcovka ) dik za typ

 

ja len že Žilina a Súľovské skaly, to je skoro na dohľad :) A to by sme sa aj stretli pomaly :)

 

to by bolo cestou asi narocne, ale urcite zapisem medzi dalsie ciele ciest ) dik

 

Zapisujem Čičmany niekedy v lete. Nevidela som toho viac, alebo veľmi dávno, ale tie Čičmany ... nad tými špekulujem už dlhšie.

Nie že by som ťa chcela provokovať, ale mám pocit, že tade niekde viedla aj minulý rok trasa Okolo Slovenska

Vsak samozrejme na biku som myslela :D... Ano, isla tade Okolo Slovenska.

Toľko krásnych miest je v tej našej malej krajine Srdce veľakrát stačí vybehnúť len kúsok toť za chotár a dívať sa s otvoreným srdcom . Lokality z videa som už navštívila všetky, ale mnohé už veľmi dávno ...  s dcérou sme rozmýšľali nad Oravou a Kysucami, naposledy sme sa prechádzali na dne vypustenej priehrady v roku 1990 a to bola ona ešte v brušku Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok