Polnočná

Vianoce, to je pre mňa aj Polnočná. Keď to počítam, tak som v svojom živote bola snáď štyridsať krát. S pribúdajúcim vekom to prežívam stále inak.

Najsilnejší zážitok som asi mala tento rok v októbri. Áno správne, polnočná v októbri. Dokonca skoro na pravé poludnie. A Tichá noc, pri ktorej tečú slzy po tvári. Mala som to šťastie, že som zažila Svätú zem. A polnočnú omšu niekde na Poli pastierov. Na miestach, kde žili tí najchudobnejší. Tí, ktorí sa ako prví prišli pokloniť. Nezaváhali ani chvíľu.

Je jedno, kde ste a aký je čas. Dôležité je srdce. Keď je tam, kde ho najviac potrebujeme.

Nech nám všetkým tieto Vianočné sviatky prinesú pokoj, radosť a slobodu. Nech sú uzdravené naše vzťahy, vyliečené naše rany. Nech je otvorené naše srdce pre všetko to, čo príde. Aby sme všetky tie dary, čo dostávame, dokázali aj prijať. 

Hviezda označujúca miesto narodenia Ježiša

 

 

 

 

 

 

Pohľad na Betlehém z Poľa Pastierov

 

 

 

 

Pole Pastierov

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Verim, že to musel byť neopakovateľný zážitok.
Ja som ti neznaboh ale onehdá sa mi veruže podarilo ísť na polnocnu do kostola...nemám rada tie ceremónie okolo, bridí sa mi zamestnanie kňaz... No na polnočnej v kostole je tak mocne pozitívna a dobrá energia, že škoda toho nevyužiť. To, čo si zažila ty, je už kus iný level :)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok