Potulky po skanzenoch III. - Múzeum oravskej dediny Zuberec

Prišiel rad na ten čo máme najradšej. Vraciame sa tam viac krát do roka pre jeho prekrásnu polohu, je to oáza kľudu, pokoja, oddychu, nadýchania sa čerstvého vzduchu a v neposlednom rade sa tam vraciame aj pre hafirovicu Chichocem sa. Že neviete čo to je ? V oblasti Zuberca sa čučoriedkam hovorí hafiry a z nich robia rumový likér hafirovicu, je nemožné odísť odtiaľ a nedať si ... len to losovanie kto bude šoférovať naspäť, to je zábava Veľký úsmev.

Muzeum oravskej dediny Zuberec 01Muzeum oravskej dediny vlani oslavoval abrahámoviny od položenia základného kameňa. Trvalo ďalších pár rokov kým bol v roku 1975 sprístupnený verejnosti. Myslím si, že to stálo zato. Priestor je rozdelený na 5 častí - ulíc. Môžete od vstupu sa prejsť po Dolnooravskom rínku, zájsť do kostola s neďalekým cintorínom, za potokom sa poprechádzať po Zamagurskej ulic, vyšľapať na Goralské lazy a cestou naspäť navštíviť Mlynisko.

Muzeum oravskej dediny Zuberec 02 Muzeum oravskej dediny Zuberec 03 Muzeum oravskej dediny Zuberec 04

Cez tento skanzen preteká potok Studená, sadnúť si ku brehu, vypustiť všetko z hlavy a započúvať sa do jeho zurčiacej vody je neskutočný oddych.

Potom Studena 01 Potok Studená 03 Potok Studená 04

Na záver  i nedá nespomenúť správcu tohoto skanzenu a hlavne jeho manželku. Táto dáma žije slovenskou ľudovou kultúrou aj keď je rodená pražáčka. Je telom aj dušou speváckeho zboru, učí na ZUŠ v Tvrdošíne, hrá na mnohé hudobné nástroje, účinkovala ako organistka v slovenskom filme Sedem zhavranelých bratov ... prečítajte si aj keď trochu starší príspevok ale zaujímavý http://www.pluska.sk/old/zena/2009/06/

Novinkou v tejto oblasti je cestný vláčik ktorý Vás povozí po okolí http://rohacskyvlacik.sk/

Prázdniny sú v plnom prúde, keď zavítate na Oravu nezabudnite ísť sa pozrieť do Zuberca, neobanujete. Pod Roháčmi sa ťažko ale krásne žije a táto príroda Vám to vynahradí.

Mapa: 

Komentáre

Lákavá pozvánka Áno Na Orave, je veru krásne, boli sme v týchto končinách nie tak dávno.

TlieskamÁno bola som pred pár rokmi..chcela by som isť ešte v zime(a keby bol sneh!!) ked sú nočné prehliadky LEN..mám to pre mna  dosť daleko, zimné cesty a tma,nešoferujem..takže len snívam..

Tak to treba spojiť s výletom na jednu noc. Bola som tam aj v zime a vstup počas Silvestra, to bol zážitok s lampášikom v ruke a butilkou na krku Mrkám.

presne toto!!!a vermi ,že ti to závidím...aj ked závisť je vraj zlá vlastnosť..Kvietok

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok