Zemiaky s kapustou

Popis

Netuším, prečo som takú dobrotu objavila až teraz. Klasika z núdze cnosť. Prázdniny, dom plný a obed bolo treba navariť z utajených zásob špajze, chladničky a mrazničky ;)

Zemiaky s kapustou - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
45 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
45 minút

Ingrediencie

1kilogramzemiakov
250gramovkyslej kapusty
1kusveľká cibuľa
2kusyšpekáčky (alebo klobása)
100gramovslaniny
 trochacesnaku, oleja, soli, červenej papriky

Inštrukcie

Zemiaky očistíme, nakrájame na menšie kúsky a uvaríme v slanej vode. Ak máte viac času ako ja, môžete ich uvariť v šupke a očistiť a nakrájať po vychladnutí. Kyslú kapustu chvíľu obvaríme, ak máte kvalitnejšiu klobásu môžete ju uvariť spolu s kapustou, uvarenú nakrájať. Špekáčky, slaninu, cibuľu, cesnak nakrájame na menšie kúsky a chvíľu osmažíme na oleji. Pridáme červenú papriku a zemiaky. Chvíľu môžeme zemiaky opekať, záleží aj od toho ako dlho vám to dovolia hladní stravníci. Na záver pridáme kapustu.

Postup: 

Zemiaky s kapustou - recept postup 1
Zemiaky s kapustou - recept postup 2
Zemiaky s kapustou - recept postup 3
Zemiaky s kapustou - recept postup 4
Zemiaky s kapustou - recept postup 5
Zemiaky s kapustou - recept postup 6
Zemiaky s kapustou - recept postup 7
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Komentáre

toto je jedlo môjho detstva, mávali sme k nim domáce varené údené rebrá. Teraz som si zvykla k tomu pridať kopček kyslej smotany- tak to podávajú na vysokej škole ekonomickej v Bratislave - dcéra tam chodila a prišla s tým. Akurát zemiaky uvarím v šupke , pretlačím ako na šalát a tak opekám.

Vidíš, rozmýšľala som, čo by sa k tomu ešte hodila. Kyslá smotana môže byť skvelá. Ďakujem. Úsmev

ÁnoTlieskam dobrá inšpirácia kočky...vďaka Bozkávam

u nás sa varí podobné jedlo - uvaria sa normalne zemiaky, v podstate na kašu. ku tomu sa pridá surová kyslá kapusta a spolu sa potlačia. A na vrch opražená slaninka. Teda, lepsie je spolu premiešať, aj s tým tukom s praženia :)

Toto robila mama a jedlo sa volalo "Zemiaky obsypané kapustou". Uvarené zemiaky posypala kyslou kapustou (surovou) a zapražila masťou s čevenou paprikou. Samozrejme, že lepšia je rozpražené slaninka. Zdravší je olej, ktorým mastila keď poznala jeho výhody pre naše zdravie.

Kamila nie je tých zemiakov málo 1 gram?!lebo ked navarí podľa tvojho receptu novomanželka,ktorá bude stáť 1 krát v kuchyni?no neviem,neviem

Chichocem sa rozmýšľam či to takto zmenila nová verzia programu, alebo som stále kráľovná preklepov. Úsmev

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.