reklama

Mamy v kuchyni

Debaty na tému varím, varíš, varíme - zdravo, lacno, rýchlo a chutne? Alebo by sme aspoň chceli.

Kuchynská vychytávka I.

01. 07. 2018 - 12:34, od dasa_

Vždy, keď som varila lekvár či džem, tak za najhoršiu vec som považovala nalievanie hotového produktu do fliaš. Vyumývané, suché a pri nalievaní sa mi ich vždy podarilo umazať. Jasne, dá sa to utrieť. Len už nikdy som to nevedela utrieť dostatočne horúcou vodou. Vadilo mi to.

Až som niekde videla jednoduchú vychytávku. Kus PET fľaše odrezaný a použitý ako lievik.

Je mi jasné, že nie každému sa to bude páčiť. Problém budú mať najmä odporcovia plastov. Ale ostatným to môže pomôcť.

Pitný režim

29. 06. 2018 - 08:05, od dasa_

Myslím, že som to tu už niekde spomínala. Môj kardiológ (áno v istom veku už ľudia majú svojich .......lógov Veľký úsmevVeľký úsmev) sa vždy rozohní, keď počuje spolné spojenie pitný režim. Vraj kto to kedy videl, predpisovať všetkým ľuďom rovnako, koľko majú piť. Že to je nezmysel. Vraj to aj dosť škodí. Prvý krát, keš dom to počula, tak som sa nad tým pozastavovala.


reklama



Pod pokrievkou

25. 02. 2018 - 11:10, od balalajka

Hodne tu poslednou dobou píšeme aj o stravovaní - však varenie, pečenie, proste ten proviant a zásoby pre rodinu ešte stále spadajú poväčšinou do réžie žien.

Uvažovala som o tom, keď tu Kamilka písala o nízko sacharidovej diéte a že nebude nič zaznamenávať. Že prečo som to proste robila ja, keď som chcela obmedziť sacharidy - nebola to však nízko sacharidová diéta ani náhodou. Pravdou je, že som sa nevedela správne stravovať. Moje stravovacie zvyky a návyky boli zlé.

Raňajky, desiata, obed, niečo poobede, niečo zas poobede, niečo pred večerou, niečo zjesť večer.

Krásny medzinárovný deň čokoládových koláčov!

27. 01. 2018 - 16:44, od balalajka

No povedzte mi, kto to vymyslel?

Aby mali koláče a celkovo sladkosti svoje medzinárodné dni.

I keď na druhej strane ... ony si to aj zaslúžia však áno. Lebo však alfa a omega tuším každej kuchárky je čokoládový koláč. Je tu s nami od narodenia, alergény nealergény - asi prvá torta, do ktorej malé dieťa vcapí nos, ruku a následne pusu je čokoládová.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama