Naša vianočná kapustnica

Pridal/a Kamila

Teda ani neviem či ju až tak nazvať kapustnicou, lebo kyslej kapusty tam je pomenej. U nás na ďalekom východe, aj keď zvyky boli tiež asi zmixované, sa robila bez klobásy. V manželovej rodine s klobásou. Ingrediencie sú odhadom.

Naša vianočná kapustnica - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
1 hod, 10 minút
Celkový čas
1 hod, 20 minút

Ingrediencie

100gramovsušené hríby
5strúčikycesnak
40gramovmaslo
2polievkové lyžicehladká múka
200millilitrovšťava z kyslej kapusty
300gramovkyslá kapusta
2kusyklobása
1⁄2čajová lyžičkasoľ

Inštrukcie

Sušené hríby namočíme aspoň na dve hodiny do vody. Vodu scedíme, hríby nakrájame na menšie kúsky a dáme variť do veľkého hrnca.

Po cca hodine, spravíme záprášku. V malom hrnci na masle do zlata osmažíme prepasírovaný cesnak, prídáme múku a ešle chvíľu miešame, kým aj múka chytí zlatistý nádych. Zalejeme studenou vodou, premiešame a vlejem k vareným hríbom. 

Prídáme štavu z kapusty. Ak je menej kyslá, môžeme jej dať viac, pridáme soľ, a nakrájanú kyslú kapustu. Varíme zo 20 minút.

Na záver pridáme klobásu, buď v celku, alebo nakrájanú na väčšie kúsky. A ešte varíme zo 15 minút.

Vianočná polievka sa u nás podáva s mrveničkou, varené cestoviny, pridávame až na tanieri. Dá sa kúpiť, alebo stačí vymiešať vajíčko s hrubou múkou, 1PL vody, tak aby sme dostali tuhé cesto. To nastrúhame na hrubom strúhadle, necháme chvíľu presušiť a uvaríme v slanej vode do mäkka.

Táto polievka sa u nás robí aj na Silvestra.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (3 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok