reklama

My, skoro dokonalé

Sme nielen mamy, manželky, milenky, kuchárky, upratovačky ... , ale aj ženy so svojim snami a túžbami.

Krátka prázdninová správa

12. 04. 2022 - 12:35, od kp
V poslednom čase sa toho okolo mňa deje akosi príliš veľa. Lebo som sa vzhľadom na udalosti rozhodla zvoľniť tempo. A na zvoľnenie musím najprv - ako sa povie v Nemecku - pridať plyn.Nuž ako prvé som KONEČNE dala výpoveď v robote, čo má za príčinu, že viac-menej teraz hľadám nové miesto. Ale iba toľko hodín, aby som poplatila nutné poistky. Zvyšok vsádzam na risk. Nemčina, farma a možno nejaké tie preklady. Na voľnej nohe. Niektorí vravia - zbláznila sa, čo vymýšľa po 50-tke? Za súčasných okolností!

Nedeľný nákup

12. 04. 2022 - 05:38, od balalajka
Odkedy chcel Sulík v nedeľu čerstvé rožky, čoraz častejšie sa na nedeľné nákupy dívam cez prsty. Snažím sa eliminovať tieto výjazdy, aj keď nie vždy sa mi to darí. Výhovorky? Možno.Podarilo sa mi vytesniť aspoň nákupy potravín. Ospravedlňujem sa sama pred sebou, že však oblečenie a obuv kupujem len fakt zriedka.Vrátim sa ale k tomu potravinovému nákupu.K mojim instagramovým sledovaným účtom patrí asi 30% tých, čo varia, pečú a svoje výtvory prezentujú. Šéfkuchári, autori kníh, pracanti internetových portálov či časopisov o jedle.

reklama

Som cestný pirát

31. 03. 2022 - 16:18, od dasa_

Jazdím skoro 30 rokov a najazdila som odhadom 150 tisíc km. A tak sa proste občas stane, že zlyhám Úsmev

Minulý týždeň som mala výjazdový deň. Krásne počasie, práca išla od ruky, tak som sa rozhodla pre výlet. Cestu poznám jak svoje topánky, policajti stávajú pravidelne na rovnakom mieste. Naviac, aj protiidúci kamión mi signalizoval.

Motorkári na štarte

28. 03. 2022 - 14:22, od balalajka
Tak po víkende môžem povedať, že oficiálne jar je tu.Nielen počasie, ale aj stav počtu cyklistov a motocyklistov sa niekoľkonásobne zvýšil s pribúdajúcimi teplotami. Ja viem, mnohí z nich jazdia čoby nedočkaví dobrovoľní darcovia orgánov. A mnohým šoférom naháňajú nielen zimomriavky, ale aj permanentne dvíhajú tlak.Za sebou, vedľa seba, po kuse.Tí prví - cyklisti zdržujú premávku. Tí druhí ju zhlučňujú.Máme doma motorkára.Nie takého, čo sa chodí voziť do kopcov, aby vytúroval motor.

Z denníka naničmamy aj zo železničnej stanice po x -té

26. 03. 2022 - 01:12, od Kamila

Je pol jednej v noci a je evidentné, že ešte nespím. Som nočná sova, ale zas nie až taká. To len kvôli mojim neskorým výbehom, som ešte viac rozhádzala aj tak dosť biedny spánkový režim. ("Veľmi" teším na posun času.Hambím sa) Keď už som hore,  podelím sa s vami o jeden nezabudnuteľný zážitok,  z poslednej večernej služby na železničnej stanici. A to som si už ozaj myslela, že bude posledná.



16 rokov spolu

23. 03. 2022 - 14:32, od Kamila

modra hortenzia Také maličké pozastavenie sa. Kvietok

Už 16 rokov sa spoločne stretávame na naničmame, občas aj reále... V príjemných aj náročnejších chvíľach, pri zdieľaní každodenných radostí, starostí, pri varení ...

Horelo

22. 03. 2022 - 14:25, od balalajka
V nedeľu v poobedňajších hodinách došlo v obvode Železničnej stanice Nové Mesto nad Váhom na 17. a 19. staničnej koľaji k požiaru.Toľko zo správy na FB Polície SR - Trenčiansky kraj. Zhorelo 8 vozňov. Do tla. Zostala len pokrčená vonkajšia škrupina. Interiér padol popolom.Vraj vozne boli z 80tych rokov a dlhšie už neslúžili.Pod príspevkom prebehla diskusia, kde zaznelo aj, že vozne mohli slúžiť ešte na niečo iné - napr. ako ubytovacie. Nuž - ono evidentne ako ubytovacie už nejaký čas pre bezdomovcov slúžili.

Nastupuje ďalšia fáza

21. 03. 2022 - 11:16, od Kamila

V posledných dňoch je situácia na železničnej stanici, kde chodím občas pomáhať Ukrajincom s presunom ďalej, oveľa pokojnejšia. Bude to zrejme aj tým, že cez našu hranicu prejde za jeden deň o polovicu menej ľudí ako pred týždňom. Front stagnuje. (čo je na jednej strane dobre, na druhej v obliehaných mestách je to fakt katastrofa)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama