reklama

My, skoro dokonalé

Sme nielen mamy, manželky, milenky, kuchárky, upratovačky ... , ale aj ženy so svojim snami a túžbami.

Čriepky z predvojnovej Ukrajiny

12. 05. 2022 - 10:24, od Kamila

Každý utorok sa na hodine slovenčiny stretávam so svojou ukrajinskou priateľkou Innou. Teoreticky by sme sa mali  venovať slovenčine .... Často však skončíme pri rozhovoroch, keď sa jazyk stáva nepodstatným. Ale  aspoň ja rozprávam po slovensky, Inna po rusky. Je z Charkova, kde 95 % obyvateľstva rozprávalo rusky. Ak mi nerozumie pomáha prekladač na mobile. Je to však hlavne o slovičkách, lebo inak si rozumieme skvele.Úsmev Ozaj sme sa našli. 

Deň stratených ponožiek

09. 05. 2022 - 14:24, od balalajka
Aj po viac ako 20 rokoch manželstva môžem povedať, že máme s manželom harmonický vzťah. My sa totiž nehádame. Dospeli sme do stavu, kedy pochopil, že s emotívnou (rýchlo sa nadchnem, rýchlo vychladnem), nelogickou (argument "lebo mne sa to páči alebo ja to tak cítim" má dosť slabé vedecky podložiteľné základy) osobou jednajúcou impulzívne (zdujem sa) sa hádať nemá zmysel. A ja som nejak tak od seba - chlapa treba počúvať. Aj keď zrovna podľa mňa pravdu nemá - musí si na to prísť sám.

reklama

Obťažovanie

05. 05. 2022 - 10:28, od dasa_

Naozaj netuším, čím to je. Odmala mám "problém" so staršími mužmi. Hodne staršími. V podstate skoro vždy už v dôchodkovom veku.

Niektoré príhody sú skôr milé a úsmevné. Ako keď sa dvaja dôchodcovia nevedeli na parkovisku dohodnúť, ktorý mi odhádže sneh z miesta na parkovanie. Samozrejme to miesto mi aj strážili, aby ho niekto neobsadil Úsmev Alebo ujo vrátnik z internátu, bývalý profesor matematiky. Ten mi zase nosil vyriešené matematické príklady. Samé integrály, diferenciálne rovnice.

Traja

04. 05. 2022 - 18:52, od dasa_

Sestra má troch vnukov. Bratia, najstarší ma čerstvo 6, mladšie dvojičky 4. Kto zažil troch chalanov, asi tuší, že je s nimi veľa zábavy ÚsmevÚsmev Vlastne som už pár krát o tom písala Pohoda



Tringelt

03. 05. 2022 - 18:37, od dasa_

Priznám sa, v službách nechávam prepitné. Tringelt. Teda, občas to je aj problém. Káva tuším všade u nás stojí 1,5€. A teda platenie za dve kávy s tringeltom mi vždy robí problém.

Dnes som platila 10,80€. No rozšupli sme sa. Konečne sme si našli po dlhom čase priestor na kávu, tak nech to stojí za to. Pri platení som dala bankovku a 2€ mincu so slovami, to je dobré, nehľadajte výdavok. Zvyčajne čašníčka poďakuje. Aj dnes poďakovala. Ale ako? Normálne bola nadšená. Som nechápala. "Jaaj, ďakujem vám veľmi pekne, ani neviete, ako ste ma potešili. Hneď mám lepší deň."

Na prvého mája po novom, alebo keď politika prerazí absolútne dno.

03. 05. 2022 - 09:00, od Kamila

Voľakedy veľmi dávno sme ako deti na prvého mája, sviatku práce, skandovali "Nech žije KŠČ!" , "Proletári všetkých krajín spojte sa!" , "So Sovietskym zväzom na večné veky!" ..... Keď sa na to pozrieme spätne, ako decká sme tomu pramálo rozumeli. Boli sme súčasťou mašinérie, ktorá pri krátkozrakom uhle pohľadu bola v poriadku ...., pri bližšom pohľade už zďaleka nie.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama