Blogy používateľa all

O výchove a ochranárskych matkách

22. 06. 2017 - 10:37, od dasa_

Syn má skoro 17 a tak niet divu, že o výchove nielen čítam, ale vlastne aj denne trénujem v praxi. Dokonca sme obaja s manželom aj absolvovali jeden kurz.

Naposledy som si prečítala článok. Bol síce viac o vzťahu otcov a synov, ale prvé, čo mi napadlo bol ten vtip, kde sa rozprávajú dve priateľky o deťoch. vieš, moja dcéra sa veľmi dobre vydala, muž urobí všetko, nakúpi, uvarí, uprace, zarobí. Ona nemusí nič. Zato syn, to je katastrofa, ten teda dostal ženu!!!!. Ona nič neurobí a on chudák aj varí aj perie, aj upratuje, aj s deťmi sa učí...."

Keď už recyklujeme - plasty

21. 06. 2017 - 10:32, od Kamila

Keď už sme načali tému recyklácie, skúsim sa podeliť ako triedime plasty, alebo sa o tom aspoň snažíme u nás doma. Možno sa navzájom inšpirujeme, voľačo podučíme a posunieme vpred, k menej znečistenej matičke Zemi. Dedičstvo, ktoré prenechávame našim deťom, je zatiaľ dosť smutné. Bez toho aby sme sa o zmenu snažili, každý sám za seba, sa nepohneme. Inak jedna vec je recyklácia, ako som sa už podučila tu na NM, druhá ešte dôležitejšia, je  zredukovanie produkcie odpadu ...

Zber papiera či jeden nekonečný príbeh

20. 06. 2017 - 09:48, od Kamila

Asi si ešte pamätáte, ako sme voľakedy nosili do školy starý papier. Časom sa objavil podobný úkaz aj pri našich deťoch. Najnovšie pribudli ku sklu, plastom aj  kontajnery na papier priamo na sídliskách. Horšie s poniektorými dedinami. Aspoň s tou našou. Ono keď skoro celá dedina fičí pri vykurovaní na dreve, neviem či vládne prepoklad, že sa papierom podkuruje? Či sme my od macochy ... Dcéra v novej škole zber nemá, tak sa raz za čas trepeme s papierom naháňať kontajnery v meste ... Papier spolu s plastom separujeme celkom zodpovedne.

18 hodín, nič viac nič menej

19. 06. 2017 - 10:34, od Kamila

18 hodín je v našom živote veľmi krátka doba. 18 hodín  v živote ženy, mamy, ktorá si nedeľu vyhradí len pre seba, je už dostatočne dlhý čas. Hlavou mi behá veľa útržkov, ktoré sa potrebujú, chcú predrať von .... Mnohé nemajú hlavu, pätu, súvislosť ... Teoreticky. Skúsim to dnes takto netradične

Nech šije

15. 06. 2017 - 09:00, od dasa_

Tie, čo sme zažili socializmus to máme stále v pamäti. Tá bola super, ktorej mama alebo babka šila, štrikovala, háčkovala. A ak ku tomu vedela zohnať aj Burdu, tak to už bola fakt trieda. Šitie bola v podstate nutnosť. Na jednej strane trochu fádna konfekcia. Na druhej strane nie neobmedzené zdroje. Veci sa prešívali, kombinovali. Hľadalo sa.

Ale bola tu aj vysoká úroveň šitia v luxusných salónoch. Neboli tak úplne súkromné, aj keď to občas tak vyzeralo.

Stretnutie

15. 06. 2017 - 07:07, od dasa_

Vybrala som sa do veľkého mesta. Mojim jediným pevným cieľom bola návšteva galérie. Tak som sa rozhodla po meste pohybovať MHD.

A hneď na prvej zastávke som mala veľké šťastie. Pristúpila ku mne krásna dáma v rokoch. Mala oblečený decentne ružový twinset, béžové nohavice. Slušivý strieborný účes, okuliare a v ruke paličku. Poprosila ma o radu. Tak sme spoločne hľadali autobus. Potrebovala na poštu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama