Maledivy v zime alebo dovolenka na ostrove s miestnymi obyvateľmi

Starší syn začiatkom minulého leta vyhral v práci v súťaži, nie len tak náhodne, programoval voľajakú aplikáciu ..., dve letenky kamkoľvek. Mal pred sebou svoj veľký sen, cestu na Nový Zéland. Ale letecká spoločnosť neletela až tam a iné veci sa skomplikovali ... a tak nás uprostred leta, prekvapil s tým, že nám letenky venuje. A kam treba ísť, keď máte letenky zdarma, no predsa véééľmi ďaleko.

A tak sme behom dvoch dní vybrali januárový termín, miesto Maledivy a hotel na ostrove uprostred moslimskej dediny. Cenovo to bolo oveľa priateľnejšie ako drahé turistické rezorty. Ako sa neskôr ukázalo aj dobrodružnejšie. Ja, čo dovolenku v horúčavách nemusím ani v lete, o mojom vzťahu k plavkám som tu už tiež voľačo popísala ... som si takú naplánovala v zime. Hambím sa

Prípravy neboli jednoduché, veľké deti sa nám rozutekali do sveta, bolo treba najmladšiu devu s histaminovou diétou, ozaj nie sranda, voľakam umiestniť. Našťastie zlatá švagriná už v lete súhlasila, že ak bude treba, dieťa na týždeň prevezme. Netušila čo ju čaká.Hambím sa

A tak sme v januárové piatkové mrazivé ráno, vypravili dieťa do školy, predtým ju presťahovali k švagrinej a hor sa na letisko u nás v KE.

Východ slnka v zime

Ešte sme vymrzli v odletovej hale, vonku bolo krásnych -5°C a hor sa do Istanbulu, kde nás čakal celodenný lejak a 12 hodín na letisku. Mali sme iné plány, ale nakoniec sme strávili celý čas na obrovskom letisku plnom ľudí. Ale našli sme zašité miesto a ja som mala konečne čas na čítanie knihy. O druhej v noci sme napokon vyrazili smer Maledivy. Vonku ešte stále lialo.

Nočné letisko Istanbul

Osemhodinový let ubehol celkom rýchlo, aj keď sme toho veľa nenaspali. Vítal nás pohľad na korálové ostrovy zhora, škoda, že v opare ...

Pohľad na Maledivy z lietadla

Vďaka časovému posunu, sme na letisku Male pristávali na pravé poludnie. Privítalo nás riadne sparno. Ale v malom prístave už celkom príjemne fúkalo ... 

Prístav pri letisku Maledivy

Na náš ostrov sme sa presúvali menšou loďou.

Prístav Male

To vám bol zážitok, najprv sme si mysleli, že voľačo cestou pofotíme, potom, sme sa už len silno držali. Veľkou rýchlosťou sme sa presúvali, ešte väčšími vlnami ... Keby že máme slabšie žalúdky, tak neviem, neviem ...Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe. Zakotvili sme v miestnom prístave na ostrove Dhiffushi s moslimskou dedinou.... Jachty by ste tam len veľmi ťažko hľadali ... Úsmev

Prístav na ostrove Dhiffushi

Privítal nás priamo manažér hotela, ktorý v každom ohľade splnil, čo sľubovali recenzie ..., Šikovná izba, dobrá strava, služby aj pekná hotelová pláž, boli našim zázemím po dobu jedného týždňa.

Hotel Araamu Holidays & Spa

Po obede a rýchlom vybalení, sme si to nasmerovali na pláž, kde sme trávili najviac  času, zväčša plávaním doobeda a neskoro poobede. Výhoda pláži na miestnych ostrovoch s domácimi obyvateľmi je v tom, že sú často poloprázdne ...

Pláž na ostrove Dhiffushi

Výnimočne záber s modrou oblohou, asi jediný, zväčša boli mraky, opar, ale "všeho všudy" nám pršalo len asi len 5 minúť, a to nás predpoveď strašila troma daždivými dňami.

Pláž na ostrove Dhiffushi 2

Na lehátkach sme sa veľmi neohriali. Lebo ja a slnko, ale bolo ozaj mocné, stačil kúsok nenatretej pokožky a rýchlo sa dostavila menšia alergická reakciu, aspoň v prvé dni. Na slnku sme boli tak akurát vo vode, cez obed sme relaxovali na balkóne pred izbou v príjemnom chládku a vetríku. Do tejto časti hotela som sa zamilovala, podarilo sa im uprostred hotela spraviť oázu, kde bol stále chládok a pofukoval všade prítomný vietor. Pohľad zhora.

Hotel Araamu Holidays & Spa terasa

Vždy podvečer okolo piatej, lebo o šiestej sa už stmievalo, sme sa vybrali na prechádzky po ostrove, objavovať ďalšie pláže a spoznávať dedinu ...

Dhiffushi

Všade prítomné palmy zväčša s kokosovými orechmi.

Kokosové orechy

Pláž na opačnej časti ostrova aj so športovým vyžitím aj plážovým barom.

Pláž na ostrove dhiffushi 3

Na hotelovej pláži sme dokonca zažili aj prípravu na svadbu, ktorej predchádzal ten 5 minútový dážď.Hambím sa

Svadba na pláži na ostrove Dhiffushi

Moja srdcovka, na tejto pláži sme čakali na západ slnka, ktoré sa zväčša stratilo v opare ...

Pláž na ostrove Dhiffushi 4

Napriek tomu to stálo za to

Západ Slnka pri mori

Viac o živote moslimskej dediny a odvrátenej strane ostrova nabudúce ... Úsmev

Komentáre

Wau, krasa. Niektore foto skoro ako zo Stroskotanca :-) Aky bol navrat do tejto zimy?

No keďže sme pri ceste späť strávili pol dňa pobehovaním po Istanbule pri cca 5 tich stupňoch, tak to celkom šlo, aj keď som na našej bežnej prechádzke vonku ešte nebola. Hambím sa Aklimatizujem sa ťažšie, ale asi nie na počasie ..., doma ma privítal marod, netiekla voda, čakala nás oprava pokazeného odpadu ..., ale už sa prebrám snáď Úsmev

Hej, viem si predstavit ake to je, ked ta privita realita vsedneho zivota...aby clovek nevysiel z cviku :-) Ale spomienky su urcite krasne.

parada Áno

Krásne fotky aj s popisom.

Bože môj! Taaaak gýčové fotky (to je kompliment!!!) si chcem aj ja urobiť - to je hroznéééé. Úplne ako z katalógu na dovolenku snov.

Ach - neviem, či by som mala toľko dobrodružnosti ohľadom toho rezortu, kde ste bývali, ale snáď sa dozviem podrobnosti a budem prekvapená.

Čo teplo? Ako si to zvládala? Naspäť keď ste boli v Istambule okrem trhu (videla som foto na IG) ste niečo pochodili? Pamiatky myslím.

Počuj, žiadne zvery nie je vidieť Chichocem sa . Boli tam vlastne nejaké?

Ohladne dovolemky na ostrove s moslimskou dedinou, nešla som s veľkými očakávaniami, že to bude ako v turistickom rezorte s katalogov, takže to bolo teoretický ok, až také prekvapenia sa nekonali, popíšm viac v ďalšom článku. 

teplo som na počudovanie zvládala dobre, stále tam celkom svižne fúkalo a vonku sme chodili mac do 11,30 a potom až o 15,30, aj to sme bolo zváčša vo vode ... Ako na Maledivy je pomaly celoročne okolo 30 -32 °C, akurát je rozdiel či je obdobie dažďov, alebo sucha, my sme boli v období sucha. Len nočné teploty neklesajú pod 25-26 stupňov, ale vďaka vetru  a klime na izbe to bolo úplne v pohode aj na mňa.

K Istanbulu pridám tiež článoček, mali sme rýchlo prehliadku historickej časti staráho mesta, najväčší adrenalín však bol pre mňa hlavné mesto malé, tiež popíšem ..., raz, len som musím trochu zošórovať.

...božé!božéé!božééé!!!SrdceSrdceSrdceSrdcenádhera!toto sa robí?mne?Prekvapenieráno som si oškrabala námrazu zvonka na aute, potom zdnuka na aute a so zasneženou palubovkou sa snažila predýchať tých -21 čo sme dnes mali a tu toto!

No nádhera!BozkávamKrásne fotky!Nádherné pláže!Čarovný piesok!Ozaj gýčovo krásna voda!

Normálne som zacítila ako mi spálilo. zase, plecia Chichocem saChichocem saChichocem saChichocem saChichocem sa

Nádherné miesto ste si vybrali a budem čakať čo ešte o ňom popíšešÁno

Myslela som na teba, snorchlovanie by si si uzila, ja hlavu pod vodu nestrcim, ale drahy na rybicky kukal, ze boli celkom zaujímavé. Úsmev

Kamila, vitaj doma:) Sledovala som fotky na instagrame, krásne to tam je, závidím nenormálne, fakt by som tam hneď šla, ja dokonca aj slnko môžem:)) Som rada, že ste si to užili, už len to, že ste vypadli na týždeň zo zimy do exotiky je zážitok a k tomu to more a pláže a všetko... Super! 

Krasna dovolenka, naozaj najlepšie sú také narýchlo, nemáš času sa prichystať a rozmyslat čo ešte dokúpiť do garderoby. No nie Kamila?

Ona bola naplánovaná narýchlo, ale ešte v lete, to znamená, že som práveže mala kedy premýšľať Hambím saChichocem saPohoda a plavky som našla pre mňa na piaty pokus, šortkové "gate" a vrchnú časť tielkového strihu s nariasením v páse a lemom, aby som schovala bruško. Bola som s nimi spokojná, jasné dlhšie schli ..., aspoň som mala dôvod utekať zo slnka Hambím sa

aký šikovný syn!!!! ja čítam až teraz, lebo som zas stratená v časopriestore, ale normálne som sa cez Tvoje riadky a fotky na chvíľu transportovala na tie miesta, ĎAKUJEM! Povedal Ti už niekto ako dobre vieš písať? ÁnoÁnoÁnoSlnko idem si Ťa dávkovať k rannej káve, viem, že máš v archíve viac cestopisov. 

Ano mladý muž je šikovný, tak inak po svojom a zlatý, lebo vďaka nemu sme mali ozaj výnimočnú dovolenku, o ktorej by som inak vôbec , ale vôbec neuvažovala. 

S mojim písaním to ide dolu vodou. Voľakedy ozaj dávno, som sa dozvedla  od jednej šefredaktorky časopisu, že viem písať, ale  od druhej, ktorá mi viac ľudsky sedela, som sa dozvedela, že mávam aj dosť unavené písanie, a také zväčša ostalo ... Hambím sa To bude, podobne ako u teba, tým stratením sa v časopriestore. Hambím saPohoda Ešteže fotky vedia občas nahrádzať slová. Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok