čínska kapusta

Paradajková kapusta - recept

Paradajková kapusta

Toto jedlo je jedno z tých, ktoré mala veľmi rada moja babka. V zime základ jej stravy tvorila kyslá kapusta. Koncom leta prišla sezóna paradajkovej kapusty. Ona to jedla iba so zemiakmi, maximálne sa k tomu opekala špekačka. S čím budete tento prívarok jesť vy, je len na vás. Môžete tiež len so zemiakmi, alebo pridať vajíčko, dusené mäso, fašírku, opečené tofu....

Klasicky sa tento recept robí z hlávkovej kapusty. Pred rokmi ma moja kamarátka, ktorá tuším 10 rokov striedavo kojila alebo bola tehotná, naučila, že toto jedlo sa dá robiť aj z čínskej kapusty. Je rýchlejšie hotové a hlavne, čínska kapusta je jemnejšia a citlivé bábätká nereagujú tak, ako na obyčajnú kapustu.

Ja som sa konečne dostala k tomu vyskúšať jej radu teraz. V chladničke ostal zvyšok čínskej kapusty. Do šalátu už moc nebol a vyhodiť v dnešných časoch? To teda nie.

Šalát z čínskej kapusty so slaninou - recept

Šalát z čínskej kapusty so slaninou

Čínska kapusta je trochu nudná surovina. Dajú sa z nej síce robiť rôzne jedlá, ale stojí trochu v kúte. Naviac, sem tam jej nevieme prísť ani na meno. Je čínska alebo pekingská?

Šalát z pekingskej kapusty - recept

Šalát z pekingskej kapusty

V pôvodnom recepte na kapustový šalát som vymenila obyčajnú kapustu za pekingskú

Kuracie prsia a la Čína - recept

Kuracie prsia a la Čína

Recept s foto postupom na veľmi chutný, jednoduchý a rýchly obed, vhodný nielen pri delenej strave.

šalát z čínskej kapusty - recept

šalát z čínskej kapusty

Rýchly šalát z čínskej kapusty, v chladničke kľudne vydrží aj 2-3 dni
Kapustovo - pomarančový šalát - recept

Kapustovo - pomarančový šalát

Pomaranče ošúpeme , nakrájame na malé kúsky ( pozor aby nám šťava moc nevytiekla ) Šupku .kt. sme dobre umyli tiež nakrájame na tenké pásiky . Kapustu nakrájame na pásiky .Zmiešame s pomarančom aj šupkou . Pridáme 1 - jogurt a 1 PL slnečnicových semienok .

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok