tekvica

Kelový prívarok s tekvicou - recept

Kelový prívarok s tekvicou

Nie každý má rád špecifickú chuť kelu. Ak patríte k jeho milovníkom, skúste pripraviť prívarok s malou obmenou. Výsledok je sýte jedlo, ktoré vďaka svojej farbe  poteší aj oko.

Tekvicovo pomarančový koláč - recept

Tekvicovo pomarančový koláč

Do koláča nemusí byť len cuketa alebo hokaido, dá sa použiť aj iný druh tekvice a so správnou príchuťou tu máme šťavnatý jesenný koláčik.

Tekvicový prívarok - recept

Tekvicový prívarok

Máme radi tekvicu, rôzne druhy a na rôzne spôsoby a nie vždy k nej musia byť zemiaky, mäsko alebo vajíčko. Rada varím prívarok týmto spôsobom, nie ako omáčku, k nej som zvolila žemľovú knedľu ...

Tekvica s treskou v kari omáčke - recept

Tekvica s treskou v kari omáčke

Kari je označenie pokrmu pripomínajúce naše ragú. Základné suroviny nakrájané na kúsky, okorenené a dusené najčastejšie v omáčke z kokosového mlieka.

Karfiolovo tekvicové kari - recept

Karfiolovo tekvicové kari

Karfiol s tekvicou v jemne pikantnej krémovej omáčke

Tekvicová polievka s feniklom - recept

Tekvicová polievka s feniklom

Mala som tekvicu, ktorej názov neviem Úsmev, krásna guľatá, vo vnútri nie porančová ale skôr žltá. Bol z nej výborný prívarok a zo zvyšku som skúsila polievku s kombináciou feniklu. Nie celkom krémovú a bez smotany...okrem tej na vrchu v tanieri.

Zelená fazuľka na grécky spôsob - recept

Zelená fazuľka na grécky spôsob

Zelená fazuľka patrí medzi moju najobľúbenejšiu zeleniny. Vždy sa veľmi teším na sezónu, lebo niet nad čerstvú, odtrhnutú z kríčku.

Fazuľka je varená v oleji, tento spôsom sa často používa na úpravu zeleniny v Grécku aj v Turecku

Tekvicový prívarok - recept

Tekvicový prívarok

Tekvicový prívarok patrí ku klasike z detstva. Z čias, keď na záhrade rástol iba jeden druh. Dnes ich je toľko, že už ani nevieme všetky názvy. Ale ten klasický prívarok je iba z tej obyčajnej ÚsmevÚsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok