America BABY!

Ja viem, ja vieeeem ...

Sľubovala som niečo klídek, piánko, ale čo keď mi došli lacné letenky.

No nevyuži to Váľam sa od smiechu po podlahe ... a najhoršie na tom, že mi z rána nešiel internet a tak som mala čas zavárať lečo a vymýšľať kam od tých rajčín a újsť Vyplazený jazyk. Na druhý koniec sveta.

Tak a je z toho Amerika.

Nikdy som tam nebola, ani sa nechystám.

Tak len taká vysnívaná Mrkám ... a čo komerčná televízia doniesla a literatúra dopustila.

1/ Sex, drogy a rock & roll - teda každý podľa uváženia Veľký úsmev .... Ja si pustím Elvisa, nahodím úzku sukňu a stojačik, a urobím doma milk shake. Toto je pre mňa Amerika 60 a 70tych rokov. A tú mám rada. Proste West Side Story, Pomáda. Takže to je prvé čo skúsiť chcem v Amerike.

2/ Odviate vetrom - v Amerike chcem vidieť tie plantáže. Nekonečné. Tam kde sa ľudská dôstojnosť o ktorej tak čul hrdo hlásajú a všade ju pretláčajú roky rokúce potupovala Vyplazený jazyk. Ale vážne. Chcela by som vidieť aj tie prekrásne domy ako z knihy o Scarlet. No a odviesť sa na koni. Nemusí cválať. Stačí, že pôjde krokom. Veľký úsmev

3/ Pôvodní obyvatelia - fascinujú ma pôvodné črty Indiánov. Tá červená pokožka, vystúpené lícne kosti. A tá ich spätosť s prírodou a vesmírom.

4/ Kosti, NCIS všetky oddelenia Váľam sa od smiechu po podlahe a môže byť aj Akty X - naháňačka na autách, polícia aby sa vám zrýchlil dych. Rútiť sa širokou cestou na dlhú trasu. Prekročiť rýchlosť Vyplazený jazyk. Načerpať plnú, umyť predné okno vodičovi tak, aby som mu vyrazila dych ... kľudne aj za cenu mokrého trička na prsiach Váľam sa od smiechu po podlahe. Alebo kúsok Bony a Clyde.

5/ Pištoľníčky - špinavé upotené tváre, zbesilé tempo a pritom strašne strašne sexy. Kus hazardu ako v Maverickovi, dobrý alkohol a možno nejaké cigáro ( mne stačí cigaretový dym tentokrát Váľam sa od smiechu po podlahe). Kus hazardu - kocky, karty, ruleta? Proste Las Vegas.

6/ Sex v meste - nákupy veľkomesta, brunch s priateľkami či rodinou, prebrať možné aj nemožné, kecať o somarinách, veciach podstatných aj nepodstatných. Piť litre filtrovanej kávy, či nesci (toto asi nedokážem, tú nesku Chichocem sa). Vziať si sebou coffe to go ( to je návod pre vás, ja z kelímku kávu odmietam piť) alebo mega kolu do pol litráka - aj voda s ľadom môže byť. Veľký úsmev  Kúpiť si niečo hriešne na seba - hriešne drahé či hriešne nepotrebné. Obdivovať výklady!!!! A čítať časopisy v kaviarni. No a po parku sa prejsť a zvaliť sa na trávu. Aspoň pre tú selfie Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev.

7/ Áno šéfe - pancakes, smažená slaninka, praženica, burgre, hot dog a kura s prílohou duseného krášku, pop corn,  apple pie a donut. Marshmallows Hambím sa. No a grilovanie. Kľudne aj na panvici. A ešte morské potvorky. Aká by to bola Amerika bez nich Mrkám?! No a ešte donášková XXL pizza sa ráta a dokonca aj sushi.

8/ Disney a dreams come true - treba zažiť riadnu rozprávku. Trebárs aj takú, že vám niekto utrie riad bez vyzvania. Alebo kolotoče, luna park, cukrovú vatu.

Snáď nevadí, že som to vzala tak kinematograficky. Sme kŕmení Amerikou. Teda obrázkom Ameriky. Aká v skutočnosti je, to bez toho sadnutia na lietadlo asi nezistíme.

Ale nech. Ja si tú Ameriku urobím tu, doma!

See you soon. And have a g8 week.

Komentáre

Keď naháňaš políciu

Ufff... Chichocem sa tak letíme, trochu ďalej ale máme na výber kde v Amerike zakotvíme, u nás dnes apoň s raňajkami sme sa trafili Vyplazený jazyk.        

Lievance s banánov a vajíčiek ( tá prvá várka síce bola ako banánová praženca Váľam sa od smiechu po podlahe ale pridala som trochu špaldovej múky a išlo to ) poliate javorovým sirupom, fres cream a ovocie... tak príjemný let a krásny americký týždeň Úsmev                                                                    

Aj ja som mala lievanceeeee .... sice proteinove zo sacku a boli hnus, ale poobede si urobim vlastne. Skoro take krasne ako tvoje ÁnoÁnoÁno

Amerika-povodní obyvatelia..pustili si migranrov a vidíme ako dopadli-v rezerváciach!!

Jáj Amerika pre mňa len filmy a knihy-nikdy ma nelákala tak "naozaj".Prehnané úsmevy a  srdečnosť no je to len  naoko,velkohubé reči o demokracii,prežieranie sa do maxima,nekonečné diskusie o zdravom jedle a cvičení..akokeby neexistoval stred.

Takže ideme sa silene zubiť,kupovať zmzlinu do vedra ,viesť dišputy o právach človeka a človeka ktorý nás požiada o pomoc prehliadneme,chlapa ktorý na nás obdivne zhliadne udáme za sext.obťažovanie,mamičku ktorá dá vycikať 2r.dieťa v parku tiež udáme za verejné poburovanie...

No hurá Amerika-nevravím,že neohúri ale...nemá "človečinu".

takže tento týžden to budem mať ťažké-síce ak sa prejem na obed to som už tamSlnko

 

Čožeby si mala ťažké. Aha ako pekne si do litery to zvládla - neviem ktorý článok americkej ústavy ti zaručuje právo voľného prejavu Veľký úsmev ... a máš to vybavené.

Už len do kina na nový film o nejakom bývalom gigolovi, k tomu vedro popcornu a porosýpať pod seba (však to niekto uprace) a vybavené. Chichocem sa

Ale si mi pripomenula hollywood ... tú ich diétu som nespomenula. Môžeme si po tom talianskom prežieraní dať - jeden lístek šalátu na raňajky, druhý lístek na obed a večer uvidíš šecky hvízdy (aj filmové) Vyplazený jazyk ... tuším skočím do Teplíc na oplátky a chytiť sa toho nášho filmového festivalového mostu.

Ježiiiiiš ... vonku krásne prší. Bude blato. Amerika nám dala aj Woodstock - len tuším som mala s tými palubenkami ešte týždeň počkať, aby to bolo také "autentické". Nevadí. Trochu rockovej stariny nikoho ešte nezabilo.

https://www.youtube.com/watch?v=eDIaDS9HhMw

ja som trénovala už včera :) Boli sme na kávu a pritom sme prelistovali pár šušťavých časákov :) Tak som netušiac prepojila dva týždne spolu :)

No však ja tiež prelínam občas tie týždne Chichocem sa ... americkú políciu som naháňala pre foto 2 týždne späť Veľký úsmev.

Aj long way som dala včera ... dnes ma zadok bolí. Váľam sa od smiechu po podlahe a prší Smútok.

Po 100 rokoch som si kúpila český časopis, čo mal voľakedy podtitul "Život začíná ve třiceti" - ale teraz som to tam už nenašla. Tak si idem čítať, na zaváranie uhoriek už nemám síl po marhuľovom džeme. Som zvedavá, čo sa dozviem.

Prežierala som sa teraz cez víkend - tiramisu, rizoto - pozostatky z talianskeho týždňa, teraz chipsy a vííno Vyplazený jazyk Musím prestať, v stredu začínajú tance, aby som si tanečníka nezlomila Chichocem sa Žeby som nejaké fitko zaradila na zajtra? Len neviem, čo teraz v Amerike fičí. Aerobik, pilates, zumba, joga alebo vymysleli niečo nové? Ináč, chystám sa vyskúšať opekané Marshmallows. Alebo ako bolo v niektorej Loveckej sezóne spojiť Marshmallows s čokoládou (tak ale toto mi silne pripomína maďarské negercsók). A taký dobrý steak nie je americký?

Filmík - pustím si niečo a budem obdivovať, ako sa hlavná hrdinka ráno zobudí učesaná a s make-upom, doma sa bude prechádzať v minisukni a lodičkách na vysokých opätkoch (auauau moje kolená a drahého šomranie, že som poškriabala podlahu) a keď dovarí, sporák bude sterilne čistý.

Rozmýšľam, či majú američanky niečo typické v móde. Sex v meste som nepozerala, tak nie som v obraze. Väčšina nemá zábrany navliecť si na seba čokoľvek, aspoň tí, čo tam boli tak vravia...

A ešte autá s automatickou prevodovkou - posaďa američana do uta s manuálnou prevoovkou a väčšina sa z miesta nepohne Vyplazený jazyk

Ak by som sa raz do Ameriky dostala, radšej by som išla popozerať prírodu niagarské vodopády, prírodné parky, púšte, rieky.

Osobne moc marshmallows opečené nemusím. Silne mi to pripomína prihorený koláč Váľam sa od smiechu po podlahe. Ja ich radšej tak potajme zo sáčku vyťahujem a ujedám Vyplazený jazyk.

Ten steak anooooo - to si trafila. Ja sa chystám. Amerika je skvelá v tom, že je strašne veľká a v podstate nemá nejaké prísne pravidlá a obmedzenia, čo sa stravy týka. Sú tam typické americké jedlá - hej taký ten pumpkin pie alebo pečená morka na Vďakyvzdanie. Mne aj to hráškové pyré sa berie do ameriky. Ale napr. ak pustíš film a pozeráš čím sa kŕmia, tak veru pizza xxl z domáškovej služby je asi alfa a aj omega - a pritom, samotná pizza je smer Taliansko pre mňa. Nuž ale normálny Talian by si domov pizzu neobjednal - ešte tak na ňu zašiel do reštiky a veľkosť XXL ... čo ti ja viem? Celkovo to XXL v strave je pre mňa také "americké" Veľký úsmev.

No - ja som včera tiež kukala na váhu +1kg, sme to uzavreli, že rastiem Váľam sa od smiechu po podlahe (som vo vývine). Tak sa zas ukľudníme, zaradíme spátečku a už len tak stejčíček, krevetky a tak ... pekne odľahčene. Zo že sa chystám na donut si vychutnám. Mrkám

Vidíš - prevodovka ma nenapadla a pritom ÁNO! Zas, mňa keď posadili do automatiky, tak sme si skoro hlavy rozbili, ako som brzdila, lebo som sa pozabudla a chcela som stlačiť spojku Veľký úsmev .

A ešte si pekne mi napovedala - tie topánky po dome. Mne sa veľmi páči inak . Všetky tie reklamy ako krásne klopkajú si po dome Veľký úsmev. Ono inak vyzerá žena v topánkach (nemusia byť ani sexi ihly) a inak naboso nedaj Bože v papučiach.

No a keď som pri topánkach - napadlo mi Beverlly Hills - tam som si prvýkrát všimla ako sa Branda hádzala do postele v teniskách. Aj ja som chcela. Mama mi to nedovolila Smútok. Ktohovie prečo Váľam sa od smiechu po podlahe...

No a prečo si to nenaplánuješ tento týždeň????? Myslím tie tenisky v posteli Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Ozaj prečo?

Asi skúsim - aj tak som plánovala periny prezliecť. Potom podám hlásenie, či som sa cítila ako Branda zamilovaná do Dylana. A možno aj slzu pustím jako ona. Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

nie je to moja srdcovka ako predchádzajúce krajiny ale išla by som sa pozrieť. N.Y., California, L.A..

Ja som vždy rozmýšlala nad tým, ako je možné, že majú - ak majú, doma poriadok, keď sa neprezúvajú. Hlavne, keď prší. Teiž som to chcela doma zaviesť - ale nebolo mi to dovolené. No teraz, vo vlastnej domácnosti, sa niektorí prezúvajú už pred vchodovými dverami Chichocem sa

Ale mám niekedy lepší pocit, keď sa prejdem po byte v lodičkách. No a potom môžem zase vysávať a umývať. Ale tie body ma nejako nechytili - možno ešte príroda a tie nákupy. Z každého niečo. Jedina tá káva - coffee to go - vždy sa mi to páčilo ako sa potom ponáhľajú s kávou v ruke a u nás sa pila vždy iba pri stole zo šálky zo súpravy.

Ja som si tých "coffee to go" užila toľko, že už len pri stole a do šáločky Veľký úsmev.

Aj na služobkách na pumpách ich cvičím a jeden taký zlatý nemecký ufrfľaný pumpár mi dokonca takú "domácu" išiel umyť, lebo len plastové poháriky mali a ja som nad tým vzdychala, že to z toho nevypijem a psie oči na neho gúľala Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev.

Dievčatá, z americkému týždňu si neskromne dovolím pripomenúť Vám moju sériu reportážnych blogov z môjho "opatrovateľskeho" amerického pobytu - nemám ich síce prelinkované, ale sú v kategórii "cestomama" a uverejňovala som ich od 18. mája do 23. júna 2010 (a potom po mne ešte nasledujú Kiskine blogy) - sama som si niektoré teraz prečítala s pripomenula čosi z minulosti ...

ÁnoÁnoÁno

Vždy si spomeniem na tie malé bosé nožičky a teba, keď vidím v lete bosé babatko Veľký úsmev

Nehnevajte sa na mňa, ale mňa Amerika so svojou kultúrou a spôsobom života neláka a tak zostávam vo svojom milovanom Taliansku... ale blogy od adus práve poctivo čítam a vychutnávam si ten reálny pohľad Európanky na ich život...a čítajú sa tak dooobre, že si dám zas a znovu repete.

Prosim, pridaj odkazy ak si ich uz nasla, dakujem Úsmev

tu niekde začínajú

Ďakujem, mne sa to nechcelo všetko takto jedno po druhom sem pridávať ... si usilovná!

 

Úsmev

Ďakujem

Áno

 

Úplne súhlasím s Adus o výchove amerických deti. Keď som sem prvý krát prišla a robila som babysitter, tiez ma to strašne ( neviem či to slovo užívam dobre aj keď bola slovenčina moja silna stránka ale sorry nie som doma už ponad 25 rokov) vytacalo. Hrozne, hrozne a ešte raz hrozne. Preto bola moja dcéra vždy odlišná a je lebo bola vychovávana na zeleninových polievkach ,a tak ako keby bola narodená na Slovensku .Tu všetko mladým mamičkám zlahcuju, aby mali čo najmenej roboty , ale ako som si všimla na Slovensku to zacalo tiež. Kto ma peniaze tak si to môže dovoliť no Nie? Cest výnimkám. Ako sa pamätám na Slovensku tiež išli a idú deti jasliciek , moje tam tiež začínali od roka a tu tiež dcéra išla keď mala rok, pravda je taká že tu môžeš dať od už od 6 týždňov, lebo len toľko môžeš byť na neplatenéj dovolenke. A ak nechceš stratiť good job Nikto Ti nedá ani dollara,žiadne rodinné prídavky, este je tak ze ti daju zaplatit porod a pobyt v spitali , preto tu ak je vsetko v poriadku vychadzas zo spitala na druhy den. jasle sú pomerne drahé a čím dieťa menšie tým drahšie. K tomu, že ma niekto 33 rokov a býva ž rodicamy tak zvyčajne volajú takého človeka looser, lebo po strednej škole tu deti opúšťajú rodičovský dom. Vždy ma prekvapuje, že rodičia majú veľký dom a deti anyway nebývajú s nimi. Balalajka krásne si opísala život v amerike, naozaj ako vo filme. Môžeš ho vidieť taký vo filmových ateliéroch v Hollywoode. Skutočnosť je veľmi odlišná. Tiež sú tu ľudia zničení politikov, vojnami , zvyšovaním daní, zdražovanie, ale novok sa tváriť že všetko je OK, typicky americke. Kľudne môžete jesť po slovensky v amerike, ja som tu many rokov a stále varím po slovensky, naučila som sa približne ktoré produkty sú približne také ako naše a tie používam, keď chcem aby 100% ako naše tak sadám do auta a idem si kúpiť naše ale musím šoférovať 5-6 hodín. Veľa som vyskúšala vašich receptov. Kamila ďakujem za ne. Väčšinou všetky amer mesta majú down town, up town, china town, little Italy, každé mesto musí mať veľký pekne udržiavaný park. Niektoré sú sebe veľmi podobné, majú rovnaké reštaurácie siete. Niektoré mesta sú výnimočné ako napr. New York, San Francisco, New Orleans, ale aj tak sa nedajú porovnať s históriou Európy .

Ďakujem za tvoje skúsenosti z prvej ruky. Úsmev

Amerika - pre mňa niečo čo sa v mžiku zmenilo. Ako vnučka amerikánky Terezky mojej babičky som hltala jej príbehy o tom strašidelnom meste. Večer sama strieľačka, slušné dievča z domu bez sprievodu nešlo nikde. Bolo bežné že niekoho zastrelili, robotníci z chudobnej Europy dreli v baniach a oceliarskom priemysle, ledva stáli na nohach ked prišli domov. Túžila som po tom že som sa mala narodiť v Amerike a žiť tam, nedbala som ani na tie strieľačky.

Veľmi som túžila ísť pozrieť mesta kde žila moja babka, Wošington, ale aj Detroit kde bola na birmovke.

Už som sa videla ako kráčam medzi mrakodrapmi. Ich socha slobody na mňa nikdy nepôsobila dobre, ja sa  jej skôr bojím.

No potom prišiel prevrat a každý navštevoval angličtinu, vlastne aj ja som sa prihlasila ale ked som videla tých ubožiakov - 2 hodiny angliny a už použivali anglické slovička. Bolo mi z toho ale že úplne zle a ked sa začala valiť ta hrôza, to najhoršie čo tam mali obratila som sa. Už netužím po Ameriky.

Z Ameriky u mňa najviac Winetuovky zanechali stopu, nesmrteľná Scarlet o áno, ale indiáni ? no už aj u nich len v spomienkach. Chcela by som žiť aspoň jedno leto s nimi, sedieť a pliesť koše alebo niečo iné a byť nimi. Netúžim po veľkomeste, minule mi známa písala že dcéra je v tej Amerike veľmi nešťastná, že tam snad droguje každý najhoršie je to že sú to aj starší ľudia, vraj preto lebo maju aj dve roboty a nevládzu splácať a tak potrebujú barličky. Jej dcéra tam chodí každé leto, tak až také hrozné to zrejme nebude. No a neberiem to že musia mať najmodernejšie auta, mobily a všetko, lenže týmto sme si už prešli aj u nás doma.

Ak by som ešte niečo chcela z Ameriky tak južanské sídla. No a čo sa týka jedla - som už na tom poskromne a teda na Ameriku nemám. Včera som si kúpila drahého pstruha, vraj čerstvý prišla domov urobila ako obyčajne ale chuť žiadna a to čo nasledovalo hovorilo o tom pstruhovi niečo iné, lebo ak mi donesie vnuk pstruha tak mäsko je chutné a nič mi z neho nie je, to je jediné mäsko na ktoré moje telo zle nereaguje. Z amerických manierov si budeme laby lízať ešte veľmi dlho, ale bolo to také krásne snívať o tom ako by som tam žila.

Za komunistov bola America zakázaná a preto sme cez filmy vysnilii ameriku aká vôbec neexistovala, môže tak ale po 11.9.2001 sa podstatne všetko zmenilo .

Ake najvyraznejsie zmeny si zaznamenala ty u vas?

Najvyraznejsie zmeny sú hlavne v tom, že všade kde pôjdeš su policajti, obrovske mnozstvo, posobia hrozivo.casto chodím do New York city , len vyjde autom z Holand tunel, ktorý spája New Jersey a Manhathan tak ta prekvapia všade stojaci policajti so samopalmi. Kedysi niekto zabudol batoh, či tašku v sabway alebo len tak, nikto si to ani nevšimol, teraz je to veľká aféra, hneď všetko naokolo zatvárajú, prehladavaju , je to veľmi scary. Ľudia sú v takýchto situáciách veľmi vylákani. Keď chodíš do nejakého úradného bildingu tak všade ta prehladavaju, do škôl sa už nikto nedostane len tak, len cez školský office, všetko pozatvarane, pri dverach školy stoji policajt.Zabudni o free country. Ľudia si na to zvykli a nikto sa nesťažuje. A hlavne kazdy ma plne zuby terajsieho prezidenta .

Tak to je ozaj výrazna zmena no a sučasný prezident, ozaj kapitola sama o sebe. Preco ho tolki ludia vlastne volili? Asi mal aj nejake zmysluplne ciele, ale ten zvysok ..., snad to skonci bez vacsich nasledkov.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.