Toto jedlo sa u nás pravidelne varilo v piatok, keď sa dodržiaval bezmäsitý deň. Je trochu netradičné, lebo vďaka použitému sušenému ovociu má jemne sladkastú chuť.
Toto jedlo by sa mohlo volať dvaja z jedného hrnca. Omáčky robievam vždy trochu viac. Časť jedávame so špagetami a druhú časť dokončím ako chilli con carne. Teda jedlo inšpirované Mexikom.
Raz som sa tu pochválila milým darčekom od manžela "Talianskou kuchárskou knihou". A odvtedy nejak spontánne zaraďujem aspoň raz do týždňa jedno talianske jedlo...